Jak na sledování zásilek - Česká pošta

Sledování zásilek - Česká pošta - je užitečný nástroj, který zákazníkům České pošty (ČP) umožňuje zjistit, kde se aktuálně nachází jejich zásilka. Pro sledování zásilek - Česká pošta – potřebujete prakticky jen dvě věci – podací číslo zásilky a připojení k internetu. Díky službě sledování zásilek – Česká pošta – zjistíte, zda zásilka byla už doručena adresátovi, zda je uložena na poště nebo zda ji adresát neodmítl převzít.

3.5
Průměr: 3.5 (6x)
Váš hlas: Není
Velmi lehké
Zdarma
Méně než 5 minut

Co je potřeba

formulář pro sledování zásilek u České pošty
podací číslo zásilky
internet

1

Sledování zásilek - Česká pošta – umožňuje sledovat Balíky Do ruky, Balíky Na poštu, Cenné balíky, EMS, Cenná psaní – vnitrostátní, z ciziny i do ciziny. Od 15. listopadu 2011 lze nově sledovat i Doporučené zásilky – a tedy podání zásilky a dodání zásilky.

2

Pro sledování zásilek u České pošty je zapotřebí navštívit oficiální stránky České pošty. Na konci návodu pro sledování zásilek u České pošty naleznete přímý odkaz na formulářové pole.

3

Do formuláře vepište číslo zásilky. Správným formátem je např. bo1234567890c, nebo zadejte původní kód země, v níž byla zásilka podána. Podací číslo zásilky se skládá z těchto částí:

PREFIX – což je kód druhu zásilky, většinou se skládá ze dvou písmen, např. BP – Balík Na poštu
VLASTNÍ ČÍSLO ZÁSILKY – skládá se z 9 nebo 10 čísel
SUFFIX - kód, který znázorňuje typ podavatele, např. C, nebo ISO kód země původu, např. GB (Velká Británie a Severní Irsko).

4

Klikněte na tlačítko Odeslat formulář. V nástroji sledování zásilek České pošty se vám zobrazí, kde se zásilka právě nachází, popřípadě zda zásilka byla v pořádku doručena.

Tipy

Podací číslo zásilky z ciziny může mít i specifický formát země původu.

Při zadávání podacího čísla zásilky do nástroje sledování zásilek u České pošty není nutné u kódů s písmeny rozlišovat velká a malá písmena.

Komentáře

Přidat komentář

Obsah tohoto pole je skrytý a nebude veřejně zobrazen.
 
 Jak poznat kvalitní a nekvalitní matrace
Za svého života prospíme téměř jeho třetinu. I když spíme, náš mozek usilovně pracuje. V průběhu spánku dochází k celé...
 Jak udělat kuře Marengo | recept
Recept na kuře Marengo. Kuře Marengo patří do klasického fondu světové kuchyně. Najdeme je na jídelníčku většiny...
 Jak odstranit zápach ze psí tlamy
Pes je nejbližší přítel člověka, jak praví známé pořekadlo. Ale i sebelepší přítel přestává být kamarádem, pokud se mu...

Emailový zpravodaj

Přihlaste se k emailovému zpravodaji JakTak.cz. Pravidelně dostanete nejlepší a nejčtenější, návody a postupy přímo do Vaši emailové schránky.