Jak ošetřit popáleniny od sluníčka

Po zimních měsících přichází teplo a s ním také slunečné dny. Opalování na slunci není zrovna bezpečné. Pokud přesto chcete vystavit své tělo slunečním paprskům, dávejte pozor na popáleniny od sluníčka. Pamatujte, že přílišné opalování bez dostatečné ochrany, může vést v konečném důsledku až k rakovině kůže. Jste-li už spálení, nic naplat. Následující řádky vám poradí, jak popáleniny od sluníčka ošetřit.

3.5
Průměr: 3.5 (6x)
Váš hlas: Není
Lehké
30 minut a více

1

Zčervenání kůže

Nejslabší formou popáleniny od sluníčka je zčervenání – zarudnutí kůže. Kůže vás nepříjemně svrbí a pálí, je citlivá na dotyk. Doprovodnými projevy jsou bolesti hlavy, celková svalová únava, v krajním případě také horečka.

Máte-li tyto příznaky, pak jste dostali úžeh z přílišného pobytu na slunci. Pokud vás postihly výše uvedené příznaky, přestaňte se opalovat a vystavovat se slunci. Schovejte se do stínu a pokud možno do chladnějšího prostředí (klimatizovaná místnost). Důležité je, abyste pili dostatečné množství tekutin. Při pobytu na slunci bylo vaše tělo dehydrované. Dostatek tekutin vám pomůže odbourat bolest hlavy a svalovou únavu.

Pokožku jemně potřete chladivým gelem. V lékárnách můžete zakoupit širokou škálu chladících gelů. Doporučujeme ověřenou klasiku – chladivý gel Panthenol, který obsahuje všechny potřebné živiny a jeho pořizovací cena není vysoká.

2

Popáleniny II. stupně

Pokud jste to s opalováním přehnali tak, že vám naskákali na postižených, místech puchýře, pak jste si přivodili popáleniny II. stupně.

Prvotní ošetření si proveďte sami: chladivým gelem, chladivým sprejem nebo borovou vodou. Postižené místo uvedenými přípravky jemně ošetřete, dávejte pozor, aby puchýře nepraskly. Čirá tekutina, která se v nich nachází, ránu chladí a navíc má desinfekční účinek.

Rozhodně puchýře nepraskejte, mohli byste si do nich přivodit infekci. Další ošetření raději přenechejte lékaři.

3

Solární popáleniny

Solární popáleniny vznikají v důsledku opalovaní v soláriích nebo horským sluncem. Popáleniny tohoto typu bývají závažnější a mohou pokrývat celé tělo. Solární popáleniny není radno podceňovat. Pokud máte puchýře, dbejte rad uvedených výše. Přesto doporučujeme v každém případě navštívit lékaře. Pomáháte-li si k bronzové pleti solárii nebo horským sluncem, nezapomeňte i v tomto případě používat ochrannou kosmetiku, která vám pomůže alespoň částečně chránit pokožku před umělým zářením.

4

Vhodné prostředky

Vhodnými prostředky na ošetření popálené kůže jsou:

- Panthenol spray
- Panthenol gel
- Hemagel
- Bepanthen Plus
- Veškeré gely a chladící spreje obsahující Aloe Vera
- Výrobky Aloe First

Na popálená místa aplikujte pouze chladící gely, spreje případně lehké chladící krémy. Různé masti rozhodně nejsou vhodné, spálená pokožka potřebuje dýchat a mastné přípravky ji v tom rozhodně nepomůžou.

Nevystavujte svou kůži přílišnému UV záření. Bronzová barva kůže je sice hezká, ale přílišné opalování způsobuje nejen hezkou barvu, ale také vrásky, předčasné stárnutí kůže a v krajním případě, jak už jsme zmínili, i rakovinu. Nepodceňujte rizika a svou pokožku dostatečně chraňte.

Komentáře

Na spáleniny je nejlepší

Na spáleniny je nejlepší Flamigel. Používám ho už léta a nemůžu si ho vynachválit!

Přidat komentář

Obsah tohoto pole je skrytý a nebude veřejně zobrazen.
 
 Jak připravit švestkové knedlíky z tvarohového těsta | recept
Recept na švestkové knedlíky z tvarohového těsta krok za krokem. Tvarohové těsto je pro přípravu švestkových knedlíků...
 Jak postupovat při koupi bytu
Pořízení bytu se od dob řádkové inzerce v novinách značně zjednodušilo. Přesto jde o zásadní událost v našich životech...
 Jak poznat kvalitní a nekvalitní matrace
Za svého života prospíme téměř jeho třetinu. I když spíme, náš mozek usilovně pracuje. V průběhu spánku dochází k celé...

Emailový zpravodaj

Přihlaste se k emailovému zpravodaji JakTak.cz. Pravidelně dostanete nejlepší a nejčtenější, návody a postupy přímo do Vaši emailové schránky.