Jak poznat těhotenství

Ani ta nejdokonalejší webová stránka nebo dokonale připravený text od odborníka nemůže suplovat lékaře nebo zdravotnického profesionála, aby vám s neomylnou určitostí mohli říct, jen na základě příznaků signalizující těhotenství, že se jedná o graviditu.
Můžete těhotenské příznaky mít, ale pokud vám to nepotvrdí gynekolog nebo spolehlivý těhotenský test, může jít jen o domněnku.

4.75
Průměr: 4.8 (4x)
Váš hlas: Není
Mírný
Zdarma
30 minut a více

1

Vynechání menstruace

První zřejmý signál buď radostného očekávání, anebo bohužel obavy a strachu, kdy si těhotenství nepřejete.
V podstatě se jedná o hlavní příznak těhotenství, ale není nutné hned panikařit. Může jít jen o zpoždění menstruace z různých důvodů - psychické a fyzické problémy, možná zažíváte nějaký stres, aniž by jste tomu přikládala nějaký význam, příčinou může být i nachlazení a jiná tělesná indispozice.

2

Napětí v prsou

Dalším příznakem těhotenství může být tlak a napětí v prsou. Máte pocit, jakoby by byla prsa nateklá. Mohou to být známé pocity napětí nebo i trochu bolestivosti v prsou jako při menstruaci. A možná je to i příčina toho, že tento příznak těhotenství bývá opomíjený. Při menstruaci však bolest ustupuje, kdežto v těhotenství bolest přetrvává možná několik měsíců.

3

Ranní nevolnosti

Jak název napovídá, vyskytují se nevolnosti nejvíc ráno, ale přetrvávají i v jakoukoliv denní dobu. Může se jednat o zvracení, závratě, přecitlivělost, změny nálad a únavu. Dostavuje se i citlivost na vůně a pachy, z kterých, ačkoliv vám dříve nevadily, nyní se vám z nich zvedá žaludek. Je to zcela individuální, každá žena prožívá graviditu jinak. Některá může mít všechny tyto příznaky nevolnosti, jiná jen některé a nebo žádné.

Jak poznat těhotenství

4

Únava a zvýšená spavost

Fyzické procesy a změny ve vašem těle odčerpávají určitou energii a organizmus tuto energii kompenzuje spánkem a odpočinkem. Ospalost je charakteristická v prvním trimestru těhotenství. Postupně se hormonální hladina stabilizuje a únava nemusí být tak patrná.

5

Kupte si těhotenský test

V případě, že máte podezření na těhotenství a shodné uvedené příznaky, měla byste si koupit těhotenský test. Test je založen na podstatě zjištění přítomnosti těhotenského hormonu HCG v moči. Chemikálie, obsažené v proužku těhotenského testu reagují na hormon HCG zabarvením a tím vám napoví výsledek. Testy jsou citlivé většinou již od osmého dne oplodnění a jsou celkem spolehlivé. Ale i tady se může stát chyba. Jestliže se menstruace nedostaví, měla byste test zopakovat.
Jednoduché těhotenské testy nabízí každá lékárna. Když dodržíte návod a postupujete přesně podle něj, získáte spolehlivé výsledky. K chybné informaci může dojít, když je test prováděn příliš brzy.
Existuje digitální test s indikátorem početí. Ten je přesný a prozradí vám dokonce i to, před kolika týdny jste počala.

Komentáře

dobrý den . mam otazku ? mam

dobrý den . mam otazku ? mam +- 5 dnu zpozdení a test furt negativní mohu byt tehotna? dekuji za odpvěd zatím naschledanou ..

Dobrý den, teoreticky to

Dobrý den,
teoreticky to možné je. Ovulace totiž mohla proběhnout v jinou než obvyklou dobu (15. den menstruačního cyklu). Počkejte ještě 3-4 dny pak test zopakujte. Pokud vyjde i poté negativní, je možnost případného těhotenství minimální ;)

Dobrý den, I když jsou testy

Dobrý den,
I když jsou testy citlivé, je to přeci jen příliš brzy. Počkejte ještě několik dnů, od osmého dne oplodnění dovedou testy celkem spolehlivě ukázat výsledek - pozitivní nebo negativní. Ale nic není úplně stoprocentní v tomto počátečním období. Přeji Vám, ať to dopadne tak, jak si sama přejete.

Dobry den, po cca 5dnech

5

Dobry den,

po cca 5dnech vynecháni menstruace, jsem si dělala test ( cca v 5 odpoledne a druhy den v pul 6 rano) oba testy vyšli pozitivně. Další tyden jsem si dělala 3 a opět dvě čárky ( dokonce víc výrazne než pred tím) po tydnu jsem měla takovy hnědý vytok 2 dny nic méně 3 den jsem to dostala a mam to dva dny. Sice trochu slabší než obvykle ale mám. K doktorovi jdu až za 3 dny drive termin nebyl. Myslite ze je možne i přesto že se jedna o těhotenství? Děkuji

Dobrý den, I když reálné

Dobrý den,

I když reálné indicie by u Vás teoreticky vylučovaly těhotenství, testy napovídají o opaku. Já bych těm testům více věřila, ale s chybou je tady potřeba také kalkulovat, počkejte na vyjádření lékaře. To bude přesvědčivé.
Děkuji za dotaz.

Dobry den, po cca 5dnech

5

Dobry den,

po cca 5dnech vynecháni menstruace, jsem si dělala test ( cca v 5 odpoledne a druhy den v pul 6 rano) oba testy vyšli pozitivně. Další tyden jsem si dělala 3 a opět dvě čárky ( dokonce víc výrazne než pred tím) po tydnu jsem měla takovy hnědý vytok 2 dny nic méně 3 den jsem to dostala a mam to dva dny. Sice trochu slabší než obvykle ale mám. K doktorovi jdu až za 3 dny drive termin nebyl. Myslite ze je možne i přesto že se jedna o těhotenství? Děkuji

Dobrý den, beru antikoncepci

Dobrý den, beru antikoncepci sunya , na začátku druhého platíčka se do mě můj přítel udělal a teď už mám 2 dny zpoždění. Je možné abych byla těhotná? mám silné výtoky, ale jiné příznaky nepozoruji.

Dobrý den, mám dotaz již 5tý

Dobrý den,

mám dotaz již 5tý den menstruace nikde,raději jsem zašla k doktorovi a ten na na ultrazvuku nic neviděl a test mi vyšel negativní,doktor mi hned píchnul vyvolávačku a bazální teplota je 37,6 myslíte,že to případné těhotenství může být?

Dobrý den, dva měsíce po sobě

Dobrý den, dva měsíce po sobě jsem měla zpoždění o dva týdny, třetí měsíc jsem to nedostala vůbec. Dělala jsem si testy, ale pokaždé vyšli negativně, mám silné bolesti v podbříšku, myslíte že jde o normální těhotenství nebo může jít i o mimoděložní? Děkuji

Dobrý den, ten Váš problém

Dobrý den,
ten Váš problém může být jiného charakteru a nemusí jít o těhotenství. Tu horší variantu - mimoděložní těhotenství, o kterém píšete, bych Vám skutečně nepřála. Běžte co nejdřív k lékaři. Držím Vám palce.

Dobry den ,mam otazku .3 dny

Dobry den ,mam otazku .3 dny a den pred ovu jsme se milovali.MS mela dorazit pred 2 dny.od posledniho styku je to 10 dni. jaka je pravdepodobnost ze se zadarilo? dekuju

Dobrý den, zkuste si udělat

Dobrý den,
zkuste si udělat těhotenský test a pokud bude pozitivní, tak se dá říct, že pravděpodobnost že se zadařilo, je veliká. Ale úplně spolehlivé vyjádření vám dá lékař.

Dobry den snazime se o

Dobry den snazime se o miminko druhe ale nejsem si jista estli sem tehotna ci ne jsem strasne nafoukla na brichu kdys si lehnu tak me to strasne tlaci ms mam dostat az na konci mesicu aji prsa me zacinaji pobolivat pohlavni styk jem m2la minuli tyden o vikendu tak nevim estli neni zbytecne si delat tehotensky test dekuji moc

Dobrý den mam dotaz.moje

Dobrý den mam dotaz.moje poslednu ms byla 15.7 a 20 jsem mela nechranenej pohl.styk a os te doby plasim.trochu me pobolivaji prsa a v podbrisku
Ale test ukazal ze nejsem tehotna .myslite ze uz by mi test ukazal nebo je jeste brzo

dobry den,ráda bych se

dobry den,ráda bych se zeptala jestli je možné,že bych mohla byt těhotná ikdyž test je negativní zatím.zvětšili se mi trochu prsa a přibrala jsem o 2-3 kg a test byl negativní a menstruace byla taková ze začatku silná ale třetí den už přestavala.Je možné že bych mohla byt těhotná a test mi to ještě neukázal?v podbřišku mě bolelo první dva dny a bylo mi špatně od žaludku.Snažíme se o miminko a stale se to nedařilo(34let mi je),děkuji

Přidat komentář

Obsah tohoto pole je skrytý a nebude veřejně zobrazen.
 
 Jak připravit švestkové knedlíky z tvarohového těsta | recept
Recept na švestkové knedlíky z tvarohového těsta krok za krokem. Tvarohové těsto je pro přípravu švestkových knedlíků...
 Jak poznat kvalitní a nekvalitní matrace
Za svého života prospíme téměř jeho třetinu. I když spíme, náš mozek usilovně pracuje. V průběhu spánku dochází k celé...
 Jak postupovat při koupi bytu
Pořízení bytu se od dob řádkové inzerce v novinách značně zjednodušilo. Přesto jde o zásadní událost v našich životech...

Emailový zpravodaj

Přihlaste se k emailovému zpravodaji JakTak.cz. Pravidelně dostanete nejlepší a nejčtenější, návody a postupy přímo do Vaši emailové schránky.