Přejít k hlavnímu obsahu

Jak vybrat myčku nádobí | rady

Jak vybrat myčku nádobí | rady

Jak vybrat myčku nádobí | rady. Možná stojíte před otázkou, jak vybrat myčku nádobí a nešlápnout přitom vedle. Myčky nádobí se staly standardními praktickými pomocníky v moderních domácnostech. Pryč jsou doby, kdy se o myčkách nádobí hovořilo jako o rozmaru. Pomůžu vám vybrat myčku nádobí podle důležitých parametrů, kterých si je třeba při koupi spotřebiče všímat.

Co je potřeba

metr ke zjištění volného prostoru pro myčku nádobí

1

Dříve, než se dáte do výběru myčky nádobí, rozhodněte se, kam myčku nádobí umístit. Podle toho si budete vybírat mezi myčkami vestavnými, volně stojícími anebo podstavenými (pod kuchyňskou linkou). Vestavné mají uzpůsobené rozvody pro vestavbu.

2

Pak si důkladně změřte prostor, kde by měla myčka stát. Důležitá je přitom nejen šířka, ale i hloubka. Myčky se obvykle vyrábí ve velikosti 45 anebo 60 centimetrů. Výška myčky je obvykle 82 – 85 cm. Hloubka myčky se pohybuje od 55 – 63 cm.

3

Dalším důležitým parametrem při vašem výběru myčky nádobí je její kapacita, tedy množství sad nádobí, které je myčka na nádobí schopná pojmout. Vybrat si přitom můžete z myček pro 8 až 15 sad. Do menších myček se vleze 8 a 9 sad. Počet sad nejlépe vybírejte podle počtu osob v domácnosti a podle toho, kolik osob se ve vaší domácnosti míhá (party, večeře, večírky, oslavy a podobně).

4

Myčku nádobí vybírejte dále podle nabízených programů mytí. Obvykle máte možnost zvolit si ze standardního programu, který umývá nádobí při teplotě vody 50 až 70°C. Tento program je ideální pro každodenní umývání nádobí. Úsporný program myje nádobí při nižší teplotě (45 – 55°C). Tento program má nižší spotřebu energie, ale vyšší spotřebu vody. Intenzivní program se používá při velkém znečištění nádobí, umýváno je při teplotě 70 –75°C. Pozor dejte na automaticky volené programy, ne vždy jsou dostatečně efektivní. Program na poloviční náplň může zaujmout, bohužel poloviční náplň myčky nádobí neznamená také poloviční spotřebu elektřiny a vody. Rychlý program mytí je vhodný pro méně znečištěné nádobí. Uvedený program probíhá pouze 30 až 45 minut při teplotě 35 až 70°C.

5

Důležitým prvkem všech myček nádobí, bez kterého se neobejdete, je zabezpečení proti úniku vody. I zde máte hned několik možností. Jedno zabezpečení se opírá o plovák, kdy po přesažení určité hladiny vody vypne mytí. Systém Aquastop zabraňuje úniku vody z přívodní hadice, uzavře ventil vody a vyčerpá vodu. Existují i takové myčky, které mají oba zabezpečovací systémy. Dalším důležitým bezpečnostním prvkem, který by měla mít každá myčka, je dětská pojistka.

6

Všímejte si vnitřního uspořádání myčky. Každá myčka nádobí je má trochu jinak a každému zákazníkovi může vyhovovat něco jiného, ať už se to týká různých držáků (např. na příbory) nebo vyjímatelných košů na nádobí.

7

U myček, jako u všech domácích spotřebičů, je dobré vybírat spotřebiče s co nejmenší spotřebou elektrické energie. Ukazatelem vám je označení písmeny A, B. Nejlepší výrobky jsou označeny A+. Ty nejlepší se pyšní označením A+++.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak pečovat o myčku nádobí | rady
Jak pečovat o myčku nádobí | rady
Jak pečovat o myčku nádobí | rady. Myčka nádobí je dnes neodmyslitelnou součástí moderní kuchyně jak v restauracích, tak i v domácnostech. Jde o elekt…
Jak vybrat sušičku prádla | rady
Jak vybrat sušičku prádla | rady
Jak vybrat sušičku prádla | rady. Sušička prádla se pro někoho může jevit jako zcela zbytečný výdobytek moderní doby, ale všude tam, kde není prostor…
Jak vybrat klimatizaci | rady
Jak vybrat klimatizaci | rady
Jak vybrat klimatizaci | rady. Díky klimatizaci můžete v létě ve svých domovech nalézt příjemné útočiště ochráněné před vedrem. Klimatizace představuj…
Jak čistit ekokůži
Jak čistit ekokůži
Jak čistit ekokůži | rady a tipy. Ekokůže si získává díky svým vlastnostem stále více příznivců. Používá se zejména při výrobě nábytku, kde nahra…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.