Co je potřeba

znalosti
zdravá strava
péče o sebe
ovoce
pohyb
zelenina
čisté ovzduší
atd.

1

Rakovina prsu má úzkou spjatost s genetickou predispozicí. Tam, kde se již jednou vyskytla, je zapotřebí dbát ještě více na prevenci.

2

Riziko onemocnění stoupá s vyšším věkem prvního mateřství. Ženskému tělu, kterému bývá odpírána jeho přirozenost – trpí, což se pak může negativně projevit na zdravotním stavu. Ideální proto je: mít dítě před třicítkou.

3

Jezte maso jednou za 14 dní, tak abyste dodržely přirozený a zdravý přísun železa. Častější konzumace červeného masa, ale už není zdraví prospěšná.

4

Vynechte z jídelníčku uzeniny.

5

Nedostatek pohybu je dalším vysokým rizikem, které podle celé řady výzkumů má dost podstatný vliv na vznik rakovinového onemocnění.

6

Olivový olej má silný pozitivní vliv na organismus. Chrání DNA před napadením rakovinou.

7

Nadváha stojí až za 30% vznikem rakoviny prsu.

8

Pokud chcete předejít rakovině prsu, co nejdéle kojte.

9

Hormonální antikoncepce sama o sobě rakovinu prsu nezpůsobuje, avšak díky ní celá řada žen odsouvá své první početí až do pozdního věku anebo ji ze svého života vyloučí zcela.

10

Skryté dlouhodobé hypovitaminózy, které jsou způsobené z nedostatečného přísunu zeleniny a ovoce, mohou také stát za rakovinným onemocněním.

11

Provádějte si pravidelné vlastní vyšetření prsu (1x za měsíc).

12

Za vznikem rakoviny prsu může stát i život ve znečištěném ovzduší. Působení polycystických aromatických uhlovodíků z výfukových plynů dokáže být doslova vražedné.

13

Samozřejmě alkohol a kouření jsou všeobecnými a výraznými negativními faktory.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
5
Average: 5 (1 vote)