1

Šaty dělají člověka, proto je potřeba zvolit vhodný oděv. Nemusí to být přímo oblek nebo něco takového. Pro pány je možno doporučit např. svetr pod který se hodí košile (kravatou samozřejmě nic nezkazíte) a pro dámy halenka, svetr, kalhoty popř. sukně vhodně zvolené délky. Volte spíše méně výrazné barvy. Když si na sebe vezmete otrhané rifle a vytahanou mikinu, nikdo vás pravděpodobně ze soudní budovy nevykáže, ale je to velice nevhodné a dáváte tím o sobě hodně najevo.

2

Při vstupu do soudní budovy budete muset projít kontrolním rámem, který zjistí, zda u sebe nemáte např. zbraně a další předměty, které se neslučují s přítomností v budově soudu.

Přijděte včas, najděte síň, ve které bude řízení probíhat a vyčkejte na chodbě, popř. v místnosti před soudní síní. Určitě není na škodu si před vstupem přečíst Poučení pro osoby vstupující do jednací síně, které by tam mělo být vyvěšeno. Před vstupem vypněte mobilní telefon. V celé budově soudu je zakázáno kouřit.

3

Teď již k samotnému průběhu soudního jednání. Důstojnost, vážnost a celý průběh řízení nesmí být nijak narušen. Nezapomeňte, že jste přímo přítomni výkonu státní moci a rozhodování jménem republiky. Zejména je zakázáno mluvit, samovolně se pohybovat po soudní síni, jíst, kouřit atd. Jednání soudu řídí soudce a tedy každý se jeho pokynům musí podřídit.

Tipy

Nezapomeňte si vzít občanský průkaz, kterým se soudu prokážete.

Varování

Tento článek slouží pouze k informativním účelům.

Klíčová slova

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
3.833335
Average: 3.8 (12 votes)