1

Máš zaplaceno, tak jeď! Rozhodneme-li se opravdu na pár dní vysadit z práce a vyzkoušet víkendové pobyty v lázních, je nenápadným pomocníkem objednávka a platba předem (může být i elektronická). Víkendové pobyty v lázních nejsou úplně levné, a tak si i ten největší workoholik rozmyslí nechat poukaz propadnout. Víkendové pobyty v lázních se mohou stát i dnes tak trochu módním „zážitkovým“ dárkem.

2

Samota nebo světovost? Je třeba rozmyslet si, co nám při krátké intenzívní lázeňské relaxaci bude víc vyhovovat. Chceme utéci na pár dní před civilizací? Klid a anonymitu nabízí třeba idylické Lázně Bělohrad na Hořicku. Původně sloužily slatinné Lázně Bělohrad k léčbě a rehabilitaci pohybového ústrojí. Dnes klientům předkládají také moderní a všestranný wellness program. Právě tak jako Mariánské Lázně, kde se bude líbit lidem, kteří mají rádi mezinárodní lázeňskou atmosféru. Mariánské Lázně dnes kromě tradičních léčebných procedur rovněž nabízejí víkendové pobyty všeobecně regeneračního charakteru.

3

Jak se vybavit? Pakliže jste se rozhodli pro Mariánské Lázně, nezapomeňte na společenské oblečení. Po wellness programu si třeba budete chtít zajít na koncert nebo si zatančit – Mariánské Lázně k tomu nabízejí dostatek příležitostí. Vyhovují-li vám Lázně Bělohrad, měla by vaše výbava mít spíše turistický či sportovní ráz. Podkrkonoší, kde se Lázně Bělohrad rozkládají, přímo svádí k procházkám. Ve městě je rovněž dostatek příležitostí k rekreačnímu sportu (tenis, minigolf).

4

Jak najít vhodný lázeňský dům? Jestli ve vás uzrálo rozhodnutí svěřit regeneraci svého těla odborným lázeňským pracovníkům, nejspíše budete chtít pročíst nabídky na webových stránkách některého zařízení. Pro snadnější hledání přidávejte do internetového vyhledávače k heslům Mariánské Lázně nebo Lázně Bělohrad ještě heslo spa (Spa, jméno belgického lázeňského města, je mezinárodním označením pro lázeňskou péči). Budete možná překvapeni, jak dobře jsou lázeňské domy připraveny na víkendové pobyty unavených hostů, kteří si přejí rychle nabrat ztracených sil.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
5
Average: 5 (4 votes)