Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vybrat vysokou školu | rady

Jak si vybrat vysokou školu | rady

Jak si vybrat vysokou školu | rady. Chystáte se ke studiu na vysoké škole, ale ještě nevíte, kterou vybrat? V České republice působí víc jak dvě desítky veřejných škol, soukromých je mnohem víc. Rozhodnout se pro tu pravou rozhodně není jednoduché. Zkuste následující postup.

Diskuze k článku

Přidat komentář

Na jednu stranu se s tebou nedá nesouhlasit, cpát se na technickou školu, když mám problém se základy těch nehumanistických oborů je k ničemu. Na druhou stranu to chce používat rozum a hlavně nejít na VŠ, jen protože tě buď okolí nutí, nebo v horším případě protože jsi někde nabral ten pocit, že bez školy si práci nenajdeš. Ono je to dneska v mnoha oborech jedno, vzhledem k tomu, že dnes má titul skoro každý, a jen v málokterých případech je to ukazatel nějaké schopnosti. Jasně, je spousta oborů, třeba ten kosmounaut, u kterých to bez školy nejde, ale jinak bych se držela toho, že nejlepším druhem vzdělávání je sebevzdělávání.
A na to velmi mnoho vysokoškoláků se slovy "mám titul, kdo je víc" zapomíná. Já sama byla tu: www.bivs.cz , a co si budem povídat, taky jsem měla ten pocit, že prostě ten titul mít musím, nic moc mě nelákalo.. Naštěstí jsem si zvolila obor IT, který je opravdu přínosný, ale přesně jen v tom případě, že na to člověk nekašle a vzdělává se i dále sám, jak při škole, tak i po ní.
Na vzdělání v podobě vš se opravdu dneska spoléhat nedá. Jediná rada za mně: Učte se. Udělejte si ten titul, z oboru, ze kterého chcete a jen pokud víte, že ho opravdu chcete za sebe, ne za vaši rodinu, známé a tak...

Lojza (neověřeno) | Čt, 01/06/2011 - 11:24

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že úplně nejhorší nápad je jít na školu, která vás nebude bavit. Třeba když naprosto netechnický člověk podlehne tlaku okolí "Techniků je dneska málo, jdi na techniku". To pak dokáže pořádně pokazit život. Je vhodné zvolit rozumný kompromis. Je pravda, že existují školy, které fakt asi k ničemu nejsou (typicky gengerová studia). Ale pokud někdo má pocit, že by ho bavilo učit a že by ho určitě nebavilo dělat nějaké výpočty, ať jde na učitelský obor, i když je to hůř placené. Pořád lepší dostávat málo než dělat svou práci s odporem. Kdo vůbec netuší, měl by si nechat vypracovat na Pedagogicko-psychologické poradně profil osobnosti. Je to jedno z nejdůležitějších životních rozhodnutí a stojí za to mu věnovat trochu úsilí. A ideální je, když se podaří najít obor, který dokáže člověka uživit a zároveň ho bude bavit. Člověk by si sice neměl plést zaměstnání s koníčkem, ale pracovat s odporem je fakt hrůza.

Tomáš Dostál (neověřeno) | Ne, 08/11/2019 - 01:00

S výběrem vysoké školy jsem naštěstí až takový problém neměl, protože už na střední jsem měl jasno v tom, na kterou školu chci jít. Problém jsem měl ale trochu s tím, abych na škole vůbec vydržel, protože se ukázalo, že nebyla tak jednoduchá, jak jsem původně předpokládal. Nakonec se mi to ale povedlo a školu jsem dodělal. Asi ze všeho nejvíc mi dalo zabrat psaní bakalářské práce, protože jsem si na ní opravdu dával záležet. Ještě štěstí, že s jejím tiskem a vazbou to bylo o něco snadnější, protože o to se mi postarali tady: https://www.supervazby.cz/

Další zajímavé články

Jak zvládnout logické scio testy | rady
Jak zvládnout logické scio testy | rady
Jak zvládnout logické scio testy | rady. Logické scio testy jsou asi nejtvrdším oříškem pro adepty na univerzitní studenty. Snad vám naše tipy pomohou…
Jak se dostat na ekonomii
Jak se dostat na ekonomii
Makroekonomie, mikroekonomie, podniková ekonomika, řízení výroby, marketing a management, pojišťovnictví, cenné papíry či podvojné účetnictví? Už jste…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.