Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si vyrobit rytířskou papírovou helmu | návod

Jak si vyrobit rytířskou papírovou helmu | návod. Pravý rytíř se bez pořádné helmy neobejde. Jenže co dělat, když plechová helma není k dispozici? Využijme dostupné materiály a vyrobme si helmu z papíru. Bude to chtít trochu šikovnosti a trpělivosti.

Co je potřeba

šedá lepenka
sedlářské nýty (zakoupíte v obchodě pro kutily)
lepidlo
balakrylové barvy
tužky
nůžky
nožík
kladívko a kovadlinka
děrovač

1

Nejprve si nakreslíme díly helmy, poté vystřihneme. Abych vám to ulehčil, připravil jsem jsem "vystřihovánku" helmy, kterou jsem našel na internetu. Jsou tam označené dírky, kde budou otvory. Ty můžeme vytořit šídlem nebo použijeme děrovač. Otvory jsou připravené pro pozdější nýtky.

2

Přetřeme připravenými barvami. Užijeme balakrylové barvy, které jsou zdravotně nezávadné.

3

Začneme helmu nýtovat a připravené části spojovat. Nejprve díl A a B, spojíme nýtky otvor fa2 pod fb1, dále ta2 pod ta1, potom druhou stranu fa1 pod fb2 a ta1 pod tb2. Pokračujte v nýtování podle tohoto klíče.

4

Nalepíme zpevňovací a ozdobnou část na helmu.

5

Jednotlivé díly:

6

Díl B

7

Díl C

8

Díl D

9

Díl E

10

Díly F a G

11

Díl H Obrázky použity z webu papirovehelmy.cz, který se zabývá helmami.

Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Jak připravit jízdní kolo na sezónu
Jak připravit jízdní kolo na sezónu | rady a tipy. Jaro se blíží a s ním i první vyjížďky na kole. Ať už bicykl používáte jen pro přepravu do práce, n…
Jak si udělat velikonoční dekorace
Jak si udělat velikonoční dekorace | DIY. Velikonoce jsou pohyblivým svátkem a proto jsou každý rok v jinou dobu. Slaví se první neděli po 1. jarním ú…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.