Přejít k hlavnímu obsahu

Jak správně vybrat auto v bazaru a nespálit se

29. Listopad 2013

Ať už si hodláte pořídit jakékoli auto, je moudré zvážit všechny nabízené možnosti. Nejvýhodnější nabídka aut zdaleka nemusí pro vás znamenat ani nejlepší úsporu. V následujícím článku vám poradím, jak postupovat při nákupu ojetého vozu, na co si dávat při nákupu auta pozor a zběžně upozorním na to, které nejčastější chyby při výběru auta v bazaru děláme. Ohlídejte si nákup a prodej aut.

1

Typ vozidla
Ze všeho nejdříve bychom si měli ujasnit, jaký vůz vlastně chceme. Vše si můžeme ujasnit až ve vybraném autobazaru, proto je důležité zvolit takový, kde se vám budou věnovat vyškolení odborníci. V ideálním případě nám prodejce nabídne nezávaznou schůzku nebo konzultaci po telefonu.

2

Technický stav a původ vozu
Poté co se zaměříte na určité vozidlo, je nutné, zkontrolovat jeho původ a technický stav. Pracovníci autobazaru by nám měli s ochotou zajistit všechna důležitá ověření. Navštívíme-li kvalitního a prověřeného prodejce, nemusíme se obávat ani nechvalně známých podvodů se stavem najetých kilometrů. Velkou výhodou například u největšího autobazaru v ČR AAA Auto je možnost prověření vozidla mechanikem.

3

Interiéry
Abychom se ve svém budoucím voze cítili pohodlně, musíme dbát na jeho správnou vnitřní výbavu. Sedadla musejí být pohodlná a v dobrém stavu, neboť pozdější investice do polstrování a koberců by se nám mohla nepříjemně prodražit.

4

Testovací jízda
Nákup a prodej aut je tak trošičku malá věda. Platí zde pravidlo: důvěřuj, ale prověřuj. Prodejci nabízejí potencionálním zákazníkům testovací jízdy. Tuto možnost bychom měli rozhodně využít, protože jedině tak poznáme opravdové jízdní vlastnosti vozidla. Důkladná zkouška vozu zabere hodně času, ale rozhodně se vyplatí.

5

Záruka
Důležitým atributem při výběru ojetiny jsou délka a podmínky záruky. Potřebné informace si musíme zjistit již před nákupem vozu, abychom zabránili nepříjemnostem v případě špatného výběru. Kvalitní bazar umožní svým klientům výměnu koupeného vozu za jiný i bez udání důvodů.

AAA Auto působí v České republice již 20 let. Autobazarům AAA se podařilo expandovat i za české
hranice na Slovensko a do Ruska. V autobazaru AAA je každý den nabízeno v průměru na 6 000 vozů
všech značek. Klíčem k úspěchu AAA Auto je široký výběr vozů spolu s nadstandardními službami jak
při výkupu, tak prodeji aut, záruky na původ vozu s garancí výměny koupeného auta po dva týdny od
zakoupení, a samozřejmě profesionalita zaměstnanců.
Autor: chorche
|
Hodnocení

Diskuze k článku

Další zajímavé články

Obrázek není k dispozici
Jak vybrat auto pro vaši ratolest
Většina osmnáctiletých s obtížemi projde zkouškou v autoškole, proto je postupné získávání sebejistoty za volantem pro ně tak důležité. Je sice pravda…
Obrázek není k dispozici
Jak se bránit proti vybodování
Po dosažení dvanácti trestných bodů následuje ztráta řidičského oprávnění a odebrání řidičského průkazu. Život bez auta je pro mnohé nepříjemný, avšak…
Jak se zbavit zamlženého skla v autě?
V zimním období se často setkáváme se zamlženými skly uvnitř auta. Jak je co nejrychleji odmlžit, když ráno spěcháme? Dá se této situaci předcházet a…
Teď už vám neuteče žádný recept nebo návod.

Všechny nové recepty, sezónní rady, tipy a návody najdete v pravidelném JakTak zpravodaji ve své e-mailové schránce. ZDARMA.