1

Chrániče na in line brusle si kupte na všechny rizikové partie, které chcete a potřebujete chránit (kolena, lokty, dlaně a hlavu). Cenově výhodně vás vyjde koupě trojsetu chráničů (na dlaně, kolena a lokty), k němuž ještě dokoupíte už jen adekvátní přilbu na in line brusle.

2

Chrániče na in line brusle vybírejte podle vaší aktuální velikosti. Chrániče jsou rozčleněny do velikostí: S (děti do 120 cm), M (120 – 160 cm), L (150 – 190 cm), XL (180 – 200cm).

3

Dále si chrániče kupujte také podle stylu bruslení, jaké provozujete – fitness, hokej, profi speed, agresivní bruslení (rampa) anebo outdoor. V případě agresivního bruslení, hokeje, profi speedu, a případně i u outdoorového bruslení, volte kromě základního trojsetu a přilby také chrániče na holeně, kyčle a kostrč.

4

Při nakupování si chrániče důkladně prohlédněte. Kvalitní chránič na in line brusle musí mít uvnitř vždy dokonale anatomicky vytvarovanou vycpávku a po obvodu chrániče kvalitní změkčení. Kromě vycpávky si však nezapomeňte prohlédnout také fixační pásky. Proč? U chráničů je nutné, aby pevně držely (což zajistí právě fixační pásky), a proto je důležité, aby tyto pásky byly vyrobeny z pružného materiálu a v případě chráničů kolen a loktů, aby byly 4 (možná vás to překvapí, ale na trhu jsou nabízeny nekvalitní chrániče s pouze dvěma pásky). Pouze 4 pásky zajistí, aby chránič důkladně držel na kloubu (koleno, loket) a zároveň umožní kloubu pohodlný pohyb.

5

Chrániče na in line brusle si ideálně vyzkoušejte, musí skvěle padnout. Po nasazení chráničů zkuste napodobit pád a sledujte, zda necítíte v chráněné části bolest, pokud ano, nejsou to ty správné chrániče.

6

Chrániče samozřejmě vybírejte i podle ceny, ale mějte na paměti, že ta by neměla být stěžejní. Chrániče jsou na českém trhu nabízeny již od 90 korun (méně kvalitní) až po chrániče za víc než 1000 korun (které jsou atraktivní i svým designem a nejen kvalitou).

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
5
Average: 5 (1 vote)