1

Protože je všeobecně dobře známo, že hygienická úroveň některých zařízení v Egyptě není na příliš dobré úrovni, vyplatí se vždy zvolit poznávací zájezd od některé z renomovaných cestovních kanceláří, které mohou být synonymem kvalitních služeb. Mnoho turistů v posledních letech volí pro tento typ zájezdu zahraniční cestovní kanceláře s odlety z německých či rakouských letišť, které mívají ve většině případů zarezervovány ty nejluxusnější lodě, které brázdí vody mezi Luxorem a Asuánem.

2

Přečtěte si názory jiných cestovatelů na úroveň služeb v této oblasti poskytovaných českými či zahraničními cestovními kancelářemi . Přestože poznávání památek bude tvořit podstatnou část tohoto typu zájezdu, zůstává několik málo dní (v závislosti na konkrétním programu), které strávíte v některém z letovisek na pobřeží Rudého moře. U některých cestovek máte možnost zvolit mezi ubytováním v hotelu 4* či 5*. Protože né všechny 4* hotely jsou na dobré úrovni, doporučujeme zvolit hotel s 5*.

3

Rozhodněte se, kolik dní chcete strávit poznáváním a kolik odpočinkem u moře. Nabídka je skutečně široká. Většinu poznávacích zájezdů do Egypta najdete na stránkách největší české internetové cestovní agentury Invia. Nabízené poznávací zájezdy mají různá jména, u každého z nich cestovní kanceláře uvádí i konkrétní program. Zájezdy se liší např. počtem dní (od 8 denních až po 15 denní) a množstvím navštívených památek.

4

Základním programem je vždy plavba po řece Nil v oblasti mezi Luxorem a Asuánem. V této oblasti se pohybuje necelých 300 velkých výletních lodí, které mají na několik měsíců dopředu stanoveny svůj program. Lodě jezdí v obou směrech, tj. jak z Luxoru do Asuánu, tak z Asuánu do Luxoru. Aby byl dodržen týdenní harmonogram plavby, trvají plavby po proudu (tj. mezi Asuánem a Luxorem) tři noci, proti proudu noci čtyři. Během této části zájezdu klienti navštíví nejčastěji chrám ve Fílé, Edfu, Kom Ombu a památky na obou březích řeky Nil v Luxoru. POZOR: návštěva jednoho z nekrásnějších chrámů v Egyptě, chrámu v Abu Simbel, není součástí programu všech poznávacích zájezdů. Jen v několika málo případech je již zahrnuta v ceně. Jindy je nutno tento autobusový výlet připlatit (cca 80 - 100 USD). U některých typů poznávacích zájezdů ji nelze z časových důvodů uskutečnit vůbec. Informujte se proto na tuto možnost u pořádající cestovní kanceláře.

5

Pokud budete chtít navštívit také Káhiru, je nutno zvolit adekvátní program zájezdu. Do Káhiry se nejčastěji jezdí z Luxoru vlakem (či naopak z Káhiry do Luxoru) nebo v jednom směru z pobytového střediska na pobřeží. Zatímco v ceně zájezdu bývá většinou plná penze na lodi, při přejezdech do Káhiry a v Káhiře samotné to bývá maximálně polopenze. Tuto informaci získáte v popisu zájezdu. Budete-li cestovat do Káhiry vlakem, doporučujeme příplatek za lůžkový vůz.

Tipy

Pokud chcete při nákupu poznávacího zájezdu ušetřit, zvolte nabídku First moment (tj. na první moment), při které cestovky poskytují slevy za včasný nákup, nebo naopak Last minute, při níž se vyprodávají poslední volná místa. V druhém případě se však může stát, že Vámi zvolený program již nebude k dispozici.
Vezměte s sebou několik drobných dolarů, které Vám poslouží jako bakšišné, jež je vyžadováno během tohoto typu zájezdu.

Klíčová slova

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.5
Average: 4.5 (2 votes)