Co je potřeba

semena masožravek

1

Pěstování mucholapky ze semen

Mucholapka je zajímavá pro své pohyblivé sklapovací pasti, do kterých chytá hmyz. Je asi nejznámějším druhem masožravých rostlin.

Semena mucholapky je před samotným výsevem nutné uložit na 4-5 týdnů do lednice (stratifikace). Poté je volně vyséváme na povrch propustného substrátu – nejlépe rašeliny. Mladé rostlinky se objeví do několika týdnů. Květináč poté postavíme na velmi světlé místo (nutné pro úplné vybarvení pastí) a mírně zaléváme.

Po3-4 měsících rostlinky rozsadíme do samostatných květináčků. Mucholapkám vyhovuje celoročně pokojová teplota. Přikrmujeme pouze hmyzem, nikoli umělými hnojivy!

2

Pěstování bublinatky ze semen

Bublinatka je nenápadná masožravá rostlina milující vodu. I ve sbírkách masožravých rostlin je spíše raritou ,a to i přesto, že její pěstování není vůbec těžké.

Semena bublinatky vyséváme lehce na povrch rašeliny. Mírně zaléváme a do měsíce se dočkáme malých rostlinek. Klíčivost semen je velmi vysoká. Mladé rostlinky umístíme na světle místo bez přímého slunečního záření a pravidelně rosíme. V podmisce udržujeme stále vysokou hladinu vody, substrát nesmí nikdy vyschnout! Rostlinky přesazuje po 4 měsících do větších květináčků, vždy po několika kusech najednou. Bublinatku můžete pěstovat také přímo v kouli s vodou nebo v akváriu. Živí se drobným hmyzem a vodními organismy, rybám neublíží.

3

Pěstování stylity ze semen

Stylita je velmi zajímavá rostlina. Řadíme ji sice mezi masožravé rostliny, ale tato schopnost u ní nikdy nebyla spolehlivě prokázána. Oceníme na ní ale krásné květy.

Semena stylity můžeme ihned po obdržení vysévat na povrch rašelinového substrátu. Květináč umístíme na světlé místo a často zaléváme. Malé rostlinky se objeví za jeden až dva měsíce po výsevu. Semenáčky zaléváme hojně a dbáme na to, aby byla v podmisce neustále voda.

Po dalších 3-4 měsících malé rostlinky přesadíme do samostatných květináčků. Stylitě vyhovuje celoročně pokojová teplota, ale v létě ji můžeme s úspěchem letnit.

Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
4.4
Average: 4.4 (5 votes)