1

Prvním krokem při výběru toho správného hotelu je nedat nutně na počet hvězdiček, ale hlavně na zkušenosti samotných uživatelů. Egypt, stejně jako celá řada dalších afrických destinací si totiž s rozlišováním hotelů příliš hlavu neláme. Může se tak stát, že dovolená v čtyřhvězdičkovém resortu bude odpovídat službami nižší úrovni, a naopak méně označený hotel poskytne skutečný nadstandard.

2

S bohatou historií souvisí také mnoho památek a výletů k nim samotným. Zde je vždy vhodné vsadit na fakultativní výlety pořádané samotnou cestovní kanceláří. Hotelovým nebo pouličním prodejcům je lepší se raději vyhnout, jelikož často se uprostřed cesty dozvíte, že zpáteční cestu musíte doplatit, občerstvení není v ceně, a na řadu dalších – ač slibovaných věcí, nemáte nárok.

3

Pokud nemilujete teploty dosahující ve stínu vysoko nad 30 stupňů Celsia, zvolte raději začátek léta, nebo začátek podzimu. V tomto období se teploty drží na „příjemných“ třiceti stupních. Veškerý komfort služeb a ruch vybraného letoviska je i v tomto období plně srovnatelný s hlavním obdobím léta, a tak nemusíte mít obavy, že o něco přijdete.

4

Nemusíte zájezd nutně vybírat pouze podle ceníkových cen. Není nic neobvyklého, že s blížícím se datem odjezdu jeho ceny klesají. Využijte tedy oblíbených nabídek last minute. Vytipujte si příslušné hotely, a poté pouze sledujte pohyby cen. A jakmile pro vás budou zajímavé, ihned kupujte. Skvělá možnost, jak výrazněji ušetřit.

5

Nezapomínejte na dávání dýška. To je v Egyptě a mnoha dalších zemích samozřejmostí, a tak zkrátka počítejte s tím, že tímto způsobem vydáte i několik set korun za pobyt. Jedině tak si můžete zajistit příjemné chování personálu v hotelu, ve kterém budete ubytováni. Totéž oceníte i v případě pokojských, které budou uklízet váš pokoj

6

Na všech tržištích nezapomeňte smlouvat. Dovolená v Egyptě není jenom moře, hotel a pláže, ale i poznání místních lidí. Ceny jsou na tržištích často nadsazené, a smlouváním se není problém dostat i na třetinovou až čtvrtinovou hodnotu. Naopak pokud nesmlouváte, můžete místní také výrazným způsobem urazit.

7

Zvolte destinace, odpovídající vašim požadavkům. Milovníci šnorchlování a potápění mohou zvolit letovisko Sharm El Sheikh, milovníci historie a památek zase Luxor, a milovníci dokonalých pláží a služeb třeba letovisko Hurghada.

Článek obsahuje komerční sdělení.
Autorská práva ZDE

Hodnocení

Vaše hodnocení: Žádné
0
Zatím nehodnoceno