jaktak.cz

Jak nejlépe investovat? Do zlata!

Zlato je jednou z jistot na investičním trhu. Jeho hodnota je stabilní. Umí překvapit spíše tím, že stoupá. Investovat do něj mohou jak velmi bohatí lidé, tak i ti, kteří nevydělávají moc peněz a hledají vhodnou příležitost, jak navýšit své jmění.

Vzácný kov je symbolem bohatství. Movití lidé okázale upozorňují na svůj status zlatými šperky, kováním v interiéru aut či domů. I v pohádkách je zlato cenností, která symbolizuje úspěch. I když nepatříte mezi horních deset tisíc, neznamená to, že sen o bohatství musí být pohádkou i pro vás. Právě zlato může být vstupenkou do luxusního života. Jedná se totiž o skvělou investici. Proč? Tento kov v podstatě nemění svoji hodnotu. Naopak spíš stoupá, takže za co nakoupíte zlato dnes, ať už v podobě šperku nebo slitku, to se vám znásobí. Nejde zde ovšem o možnost pohrát si na investičním poli. Za peníze si sice koupíme vše, po čem toužíme, ovšem naopak jejich hodnota může povážlivě klesat a případná inflace může váš majetek zmenšit. Proto je dobré mít své bohatství uložené v různých komoditách a jednou z nich je právě zlato.

O zlato v podstatě nepřestal nikdy být zájem a letošní rok není výjimkou. Prodejci investičního zlata prozrazují, že právě v tomto období rekordně stoupl zájem nových klientů. Nejznámější český e-shop se zlatem, stránky www.zlate-mince.cz, sám potvrzuje tyto informace. Stále přibývají klienti, kteří se zajímají o různé možnosti investic do zlata. „Nákup zlatých slitků je atraktivní především pro klienty, kteří chtějí své peníze držet ve svých rukou a nemají důvěru v různé spořící programy do zlata. Lidé nakupují ve větší míře i malé slitky váhy 1-5 gramů, které jsou dostupné pro každého,“ prozrazuje Pavel Trtík, zakladatel tohoto e-shopu.

Čím zlato tak láká? Tím, že jde o tak populární komoditu, jdou potenciální investoři téměř na jistotu. I když jste laici, víte, že neprohloupíte. Nespornou devizou je však i skutečnost, že zlato je vůbec jediná investiční komodita, která je osvobozená od DPH. Pokud chce někdo investovat například do umění, kde musí platit daň ve výši 21 %, nebo se rozhoduje právě pro zlato, druhá volba je v podstatě jasná.

Jak jsme zmínili, už z pohádek víme, že poklad musel být ze zlata. Tento kov se pyšní stabilní hodnotou, která navíc může i stoupat. „Dříve bylo běžné, že se ve velkém prodávaly zlaté slitky o hmotnosti jednoho kilogramu, ale movitá část společnosti zabezpečila své finance nákupem zlata již před lety. Nyní z tohoto prozíravého kroku těží. Dnes investují do zlata ti, kteří zaspali a až nyní si uvědomují, že čím více peněz se dostává do oběhu, tím rychleji jejich úspory ztrácí na hodnotě,“ přibližuje Pavel Trtík.

Jsou však i jiné kovy, do nichž se investuje. Napadlo vás někdy, že byste peníze uložili do stříbra? I to je totiž možné. Je ovšem pravda, že poptávka po tomto kovu poklesla. Oproti zlatu je totiž stříbro v nevýhodě, při jeho nákupu platíte právě zmiňované DPH ve výši 21 %.

Říkáte si, že byste investování do zlata zkusili, ale co si koupit? Oblíbené jsou švýcarské zlaté slitky značky Argor Heraeus, jejich světová proslulost a nízká cena představují lukrativní příležitost, jak zhodnotit své jmění. Pokud toužíte pořídit si zlato v diskrétnější podobě, neoznačené sériovým číslem, doporučujeme zlaté mince Wiener Philharmoniker. Oblíbené jsou i zlaté dukáty. Ty mají sběratelskou hodnotu, protože se vyrábí v omezeném nákladu. Favoritem jsou svatováclavské dukáty, které se vydávají v tradiční velikosti a ryzosti. Ji stanovil již před mnoha sty lety český panovník a římský císař Karel IV. Za jeho dob se dukáty razily ze zlata těženého v Jílovém u Prahy. Zlato zkrátka představuje jednu z nejstabilnějších investic, na které sází movití lidé nejen u nás, ale i na Slovensku.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-nejlepe-investovat-do-zlata.html