jaktak.cz

Klimatizace? Příjemnou teplotu v interiéru zajistí screenové rolety

Proč si instalovat do domu nevzhlednou klimatizaci, když stín a svěží vzduch můžete mít i příjemnější cestou? Screenové rolety jsou toho elegantním důkazem.

Co si představíte, když se řekne léto? Pohodu na pláži, vychlazený nápoj a osvěžující meloun? Anebo jeden z mnoha dnů, kdy se doma i v práci zalykáte horkem, nedokážete se pořádně soustředit a stále jen myslíte na to, jak se alespoň na chvíli zchladit? Od letošního léta si budete užívat každý den jedině tím prvním způsobem.

K dosažení příjemné teploty uvnitř domu, bytu či kanceláře máte prakticky dvě možnosti. Tou první je klimatizace. Druhou – ač vás to možná překvapí – reprezentuje venkovní stínění, tedy screenové rolety. Pojďme si shrnout jejich pro a proti.

Krok 1

Dokáže snížit teplotu, o kolik stupňů jen chcete a reaguje na povel prakticky okamžitě. Klimatizace vám doma vykouzlí příjemný chládek. Zároveň však vyžaduje obezřetnost – dokáže totiž vytvořit natolik mrazivé podmínky, kvůli kterým se i v červenci pořádně nachladíte.

Jejich provoz také není nikterak levný. Kromě pořizovací ceny, která se pohybuje v řádu desítek tisíc korun, se musíte také vypořádat s investicí za elektřinu. A v roce, kdy měsíční splátky za energie dosahují až čtyřnásobku původních záloh, poznáte v peněžence každý jeden stupeň Celsia. Pro fanoušky designu a vyladěného exteriéru i interiéru může být zároveň oříškem i umístění nepříliš hezkého chladicího boxu.

Krok 2

Hlavním účelem screenů je poskytnout stín a zabránit přehřívání místností. A to přesně dělají screenové rolety Minirol od výrobce BUILDING Shutter Systems perfektně. Díky tkanině ze skelného vlákna potaženého PVC vrstvou si získaly své unikátní vlastnosti. Jakmile je zatáhnete, dokáží odrazit až 95 % slunečních paprsků. Tímto jednoduchým krokem si přirozeně snížíte teplotu v obýváku či pracovně o 37 °C.

Screenové rolety navíc nabízí příjemný bonus: svou přílehavostí k oknu fungují zároveň i jako sítě proti hmyzu. Kromě stínění si se screenama pořídíte zároveň i sítě do oken a přirozenou klimatizaci.

Oslovila vás možnost pořízení screenových rolet, nebo raději zůstanete u klasické klimatizace? Pokud chcete vědět více o venkovním stínění a jeho účincích, navštivte www.minirol.cz.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/klimatizace-prijemnou-teplotu-v-interieru-zajisti-screenove-rolety.html