jaktak.cz

Jak uspořádat kuchyň | rady a tipy

Jak uspořádat kuchyň | rady a tipy. Kuchyně je místem, kde se nejvíce pracuje. Proto je zařízena nejvíce spotřebiči. Někdo ale třeba nemá tolik prostoru. Jiný ho má zase hodně, ale neumí efektivně využít dispozice. Poradíme vám, jak dobře zařídit jakoukoli kuchyň.

Zdálo by se, že zařídit malou kuchyň je oříšek, ale každý prostor skýtá svá úskalí. Začněme tedy od menších dispozic.

Řešením je například rohová kuchyně, která skvěle pracuje s dispozicemi a ušetří spoustu místa. Důležité je oslovit experty, kteří si místo přeměří a už pouhým okem si vizualizují, co a kam se umístí. Kuchyně na zakázku je ideální řešení.

Jak jsme zmínili, skvělá je rohová kuchyně. Využije například prostor u stěny, který by jinak zůstal prázdný. Vhodně se zakomponuje lednička. Ať už právě ke stěně, nebo se zabuduje jako vestavěný spotřebič. Stejně tak lze aplikovat rohovou kuchyňskou linku, jež vhodně rozdělí prostor. Rozvrhne se, jak se umístí sporák, dřez, odkládací plocha, pracovní plocha, myčka, lednice apod. Je například lepší, když u stěny bude dřez, protože u něj nepotřebujete větší prostor pro krájení a vaření. Ke sporáku se zase dá lednice, abyste nemuseli chodit přes půl kuchyňky. K dřezu logicky bude nejlepší umístit odkládací plochu, ke sporáku zase tu pracovní. Vše je vyprojektováno tak, abyste se mohli co nejkomfortněji pohybovat u vaření.

Určitě je tedy lepší oslovit firmu, která vám zhotoví kuchyni na míru. Pokud si vyberete sektorovou kuchyň ve velkoobchodě, už vám bude někde něco ubývat, v horším případě přečnívat, když si něco špatně vypočítáte.

 

 

Máte naopak dostatek prostoru? Dejte si pozor, protože lidé mají tendence si myslet, že kuchyni nějak zařídí, a pak budou vše doplňovat. Dost často bude výsledným efektem mišmaš, kdy si najednou uvědomíte, že vám chybí v kuchyni něco podstatného, a už to nebudete moct nikam zakomponovat. I zde se proto vyplatí nechat si udělat návrh kuchyně.

Jestli máte k dispozici větší prostor, patrně bydlíte s rodinou. Proto se nebojte využít větší spotřebiče. Například americké ledničky, které vynikají designem i technologiemi. Oblíbené jsou především proto, že vám do nápoje rovnou přihodí led.

Krásné je i efektní LED osvětlení. Samozřejmě i zde se bude pracovat s dispozicemi, tedy s plánováním dřezu, odkládací plochou, sporákem, lze si nechat zabudovat myčku.

Velmi populární jsou ostrůvky v kuchyni. Díky nim máte větší prostor k manipulaci s jídlem, u vaření jste více v kontaktu se zbytkem společnosti v bytě. Ostrůvky v kuchyni vytváří další pracovní plochu, můžete sem aplikovat další úložné prostory, poslouží i jako forma barového pultu. K nim pak patří barové stoličky. Oslovte firmu ZarizujiByt.cz, kde vám na míru vyhotoví návrh i realizaci vašeho gastro království.

 

 

 

Komerční článek


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-usporadat-kuchyn-rady-tipy.html