jaktak.cz

Bolí vás záda? Vsaďte na kvalitní matraci! Jak ji vybrat?

Vyberte si kvalitní matraci a zatočte s bolestmi zad a zlepšete zdraví spánku! Poradíme vám, podle čeho si vybrat matraci, za kterou vám vaše záda poděkují!

Nejdůležitější kus nábytku? Kvalitní matrace! Nicméně výběr vhodné matrace nemusí být snadný. Na trhu existuje mnoho typů matrací, které se liší nejen cenou, ale také kvalitou. Investice do matrace se však vyplatí – vaše páteř si to zaslouží! Kromě toho díky online kuponům, jako je slevový kupon dormeo, který je možné nalézt na slevových portálech, ani nemusíte na matraci dlouze šetřit. Jedním z takových portálů je i promocodius.com, jenž kromě slev na matrace a nábytek nabízí slevové kupony na další spotřební zboží od kosmetiky po elektroniku.

Spánek hraje zásadní roli při regeneraci mysli i těla. Špatná matrace bohužel může negativně ovlivnit kvalitu spánku a zapříčinit bolesti zad. Spaní na matraci, jež neposkytuje dostatečnou podporu správného nastavení páteře, totiž může vést k bolestem horní i dolní části zad.

Naopak kvalitní matrace, která nabízí dostatečnou oporu těla během spánku, zmírňuje bolesti zad a pomáhá zajistit hlubší a regenerační spánek.

Třebaže se obvykle doporučuje matraci vyměnit každých sedm let, při výměně je nutné zvážit i další aspekty, jako je:

Cítíte se ohromeni množstvím typů matrací? Poradíme, jak vybrat matraci, která prospěje vaší páteři a zkvalitní spánek!

Tvrdost matrace

Nejlepší matrace proti bolestem zad by neměla být ani příliš měkká, ani příliš tvrdá. Optimálně by se matrace měla přizpůsobit vašemu tělu natolik, aby se do ní zabořila ramena a boky (pokud spíte na boku), zatímco pas a chodidla spočívají na povrchu a páteř tak zůstává přirozeně esovitě zahnutá.

Úroveň tvrdosti, kterou potřebujete k dosažení tohoto nastavení, závisí na typu vaší postavy. Pro mnoho lidí s bolestmi zad je vhodnou volbou středně tvrdá matrace. Je však důležité vyzkoušet několik různých typů matrací a zjistit, co vám vyhovuje.

Nejlepší materiál

V první řadě je nutné vybrat vhodný nosný systém – skvěle funguje taštičková pružinová matrace. Taštičkové pružiny jsou stylem pružinového systému, který využívá nezávislé pružiny uložené v malých textilních taštičkách navržených tak, aby se přizpůsobily vašemu tělu a poskytly potřebnou oporu. Tento styl pružinového systému také minimalizuje rušení partnera, takže už se nebudete budit pokaždé, když se váš partner převalí.

Následně je potřeba vybrat materiál stran matrace – ideální je paměťová pěna nebo přírodní latexová pěna. Kombinace kvalitního nosného systému s jedním z těchto materiálů je nejlepší způsob, jak dosáhnout správné podpory páteře a maximálního pohodlí pro ničím nerušený spánek.

Komerční článek


Zdroj: https://www.jaktak.cz/boli-vas-zada-vsadte-na-kvalitni-matraci-jak-ji-vybrat.html