jaktak.cz

Jak si vybrat správné jízdní kolo, na které budete usedat rádi a často?

Koupě nového jízdního kola není žádná legrace. Pokud si chcete vybrat správně, je potřeba se nejdříve pečlivě zamyslet a zvážit všechny podstatné skutečnosti. Např. to, kde všude chcete jezdit, zda chcete jezdit na krátké nebo dlouhé trasy, jaký povrch vám vyhovuje nevíce…

Stěžejní je vybírat správně dle pohlaví. Je velkým mýtem, že ženy mohou jezdit stejně spokojeně na pánském kole, jako na tom dámském. Ano, ženy bez potíží ujedou i na pánském kole, ale dámské kolo je konstruováno tak, že je pro ženy jízda na něm mnohem pohodlnější, podávají vyšší výkon, jízdu si užijí i tehdy, když jedou dlouhou trasu. I slečnám bychom proto měli koupit dámské kolo, jakmile dorostou do výšky, kdy už se dámské / pánské modely liší.

Evergreenem a univerzálem jsou horská kola. Jsou ideální pro ty, kteří rádi střídají terén. Jestliže tu a tam jedete po cyklostezce, ale rádi se projedete i po silnici nebo polní cestě a vezmete to i lesem, horské kolo vám bude dělat radost.

Novinkou jsou pro mnohé stále gravel kola. Mohou se vám zdát stejná, jako cyklokrosová a silniční kola, ovšem jejich přednosti poznáte při dlouhých trasách. Gravel kola jsou zárukou pohodlné jízdy, a tak pokud jezdíte na víkendové výlety, nebo rovnou týdenní dovolené na kolech, budou pro vás nejvhodnější.

Krosová a trekingová kola jsem zase uzpůsobená nenáročnému povrchu, takže si na nich užijete skvělou jízdu na silnicích, cyklostezkách, ale také na jednoduchých a hezkých lesních cestách. Jsou střední cestou mezi silničními a horskými koly.

Pokud vybíráte kolo pro dítě, volte podle výšky dítěte a podle váhy kola. Čím menší dítě, tím lehčí kolo by mělo být. I kola pro větší děti se dají koupit s váhou do 10 kg. Dokonce najdete i kola pro děti, která mají namísto řetězu řemen. Díky tomu jsou lehčí, dítě si o ně neumaže nebo neroztrhá kalhoty, jsou v této části bezpečnější.

Kvalitní prodejce vám s výběrem individuálně poradí tak, aby konstrukčně odpovídalo vašim potřebám.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-si-vybrat-spravne-jizdni-kolo-na-ktere-budete-usedat-radi-casto.html