jaktak.cz

Jak investovat do akcií | rady

Složitost: Složité

Jak investovat do akcií | rady. Akcie jsou jedním z nejrizikovějších i nejvýnosnějších nástrojů kapitálového trhu. Jako investor do akcií si volíte vlastní investiční strategii - buď se kapitálovým trhem příliš nezajímáte - tzn. nakoupíte akcie a necháte ležet, nebo reagujete na změny nebo analýzy. Jak investovat do akcií?

Co je potřeba

návštěva brokera
základní přehled v akciích

Krok 1

Pokud uvažujete o tom, že byste investovali své finanční prostředky do akcií, na začátek se poraďte s někým zkušenějším. Neváhejte pozvat své přátele na skleničku, a přitom se zeptat, jak do akcií investovali oni. Druhou možností jsou semináře, které brokerské společnosti většinou pořádají zdarma.

Krok 2

Pro obchodování s akciemi budete potřebovat brokera. Může to být například Fio, Patria, Brokerjet či jiné. Broker je firma, která zprostředkovává vaše obchody s akciemi. Navštivte pobočku brokera a svěřte se o svém záměru investovat do akcií. Na první schůzce obdržíte investiční test. Ten prozradí, jaký jste typ investora. Vyplatí se odpovídat co neupřímněji.

Krok 3

Pokud se vám podmínky brokera zamlouvají, podepíšete komisionářskou smlouvu a obdržíte přístupová hesla ke svému novému účtu. Demoverzi účtu si můžete předem odzkoušet na webových stránkách vybraných brokerů.

Krok 4

Poté pošlete brokerovi peníze. Za ně nakoupíte akcie. Poplatky platíte za jednotlivé obchody, obvykle 1% z transakce. Obchodujete samostatně. Systém vás vždy upozorní, pokud vybočíte ze své zvolené investiční strategie.

Krok 5

Pokud budete potřebovat k dispozici peníze, pak můžete jednoduše své akcie prodat. Peníze dorazí nejdříve k vašemu brokerovi, ten vám je přepošle na bankovní účet.

Po šesti měsících od nákupu akcií nemusíte výnos danit, obchodujete-li v rámci dnů či týdnů, zisky dani podléhají.

Obchodovat s akciemi bez jakékoli investiční strategie se nevyplatí. Vidina snadného zbohatnutí může skončit ztrátou všech investic.

Neinvestujte peníze, o které se nemůžete dovolit přijít.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-investovat-do-akcii-rady.html