jaktak.cz

Jak si užít Athény| tipy

Cena: 5001 - 20000 Kč

Jak si užít Athény| tipy. Athény byly vybudovány na poloostrově Attika nedaleko od Sarónského zálivu. Spolu s okolními městy tvoří aglomeraci, v níž žije přes 4 miliony obyvatel. Toto okouzlující hlavní město Řecka bylo odedávna kolébkou civilizace. Athény jsou městem, ve kterém se zrodila demokracie a většina filosofů antického světa.

Co je potřeba

průvodce

fotoaparát

pohodlnou obuv

Krok 1

Zajistěte si letenky do Athén a ubytování v Athénách. Doporučuji se podívat na stránky clickforsky.com, skyeurope, easyjet.com pro levné letenky do Řecka a na hostelbookers.com, booking.com pro levné ubytování v Athénách.

Krok 2

Dominantním symbolem Athén je Akropolis, která byla ve starověku tak i ve středověku pevností. Pokud se rozhodnete navštívit toto místo, buďte připraveni na davy turistů. Z Akropole je nádherný pohled na celé Athény, kde lze dokonale rozeznat jednotlivé čtvrti i hlavní dopravní tepny města.

Krok 3

Cesta z akropolského pahorku Vás zavede do nejstarší čtvrti města - Pláka. Do této athénské čtvrti si zajděte večer na příjemnou večeři, při které si můžete vychutnat tradiční hudbu místních muzikantů.

Krok 4

Navštivte athénská muzea, která najdete na každém rohu. Jejich počet je opravdu velký a na své si přijde určitě každý milovník historie. Největší je Národní archeologické muzeum, které najdete asi 10 minut chůze od náměstí Omónia.

Krok 5

V sousedství Pláka se nachází další významná čtvrt v Athénách - Monastiráki. Hned při výstupu ze stejnojmenné stanice metra vás obklopí řada stánků a obchůdků nabízející tradiční řecké zboží - ovoce, med, olivy, alkoholické nápoje, všemožné suvenýry a mnoho dalšího.

Krok 6

Po celý rok se koná v Athénách řada akcí a každý návštěvník si rozhodně přijde na své. Pro milovníky divadla nabízí město téměř 50 divadel. Většina představení je v řečtině, ale dramata v angličtině můžete navštívit například v Kamenném divadle pod širým nebem na předměstí Petropolis.

Krok 7

Poznejte jedinečné řecké ostrovy nejen v Iónském a Egejském moři. Řecké ostrovy, kterých je více než 2000, vás přivítají svojí jedinečnou kulturou, svojí historií a čistou přírodou odlehlou od průmyslu.

Tipy

Díky své poloze nabízejí Athény také široké možosti plážových aktivit.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-si-uzit-atheny-tipy.html