jaktak.cz

Jak bojovat proti anorexii | rady

Složitost: Složité
Cena: Zdarma

Jak bojovat proti anorexii | rady. Anorexie je psychická porucha příjmu potravy. Společně s bulimií patří k nejznámějším onemocněním tohoto typu. Objevuje se nejčastěji u dívek v pubertálním věku. Její hlavní příčinou je nespokojenost jedince se svou váhou nebo postavou. Nemocní se často domnívají, že jsou tlustí, i když jsou štíhlí. Tento pocit vede k nechutenství k jídlu a rapidnímu snižování váhy. Je potřeba si uvědomit, že anorexie může být ve svém rozvinutém stadiu i životu nebezpečná. O to více je tato nemoc zákeřnější, protože se velmi těžce na nemocném poznává.

Krok 1

Hlavním příznakem je úbytek váhy a neustálé hubnutí. K těm vedlejším patří přerušení menstruačního cyklu a podrážděnost, ta souvisí především s velkým psychickým vypětím. Nemocní předstírají, že se stravují a jídlo přitom vyhazují. Snaží se chovat normálně a jakýkoli náznak problému ihned popírají. Tvrdí o sobě, že jsou obézní a mohou dokonce i přehnaně sportovat. Přestože zhubnou, tak nejsou se svou postavou spokojeni a zacházejí ještě dál.

Krok 2

Léčba může začít až po rozpoznání anorexie, proto jsou její identifikační prvky důležité. Pokud se jedná o pokročilejší stadium, tak je potřebná umělá výživa a hospitalizace. Nezbytná je samozřejmě pomoc psychologa. Léčba je dlouhodobá a důležité je vytrvat.

Krok 3

Jestliže si myslíte, že je ve vašem okolí někdo, kdo může trpět anorexií, tak se jej snažte dostat k lékaři nebo to alespoň dejte vědět jeho nejbližším příbuzným. Aniž byste si to nyní uvědomovali, můžete dotyčnému člověku zachránit život.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-bojovat-proti-anorexii-rady.html