Diskuze k článku

Komentáře

Martin D. (neověřeno) | 10.01.2015 - 12:58
Hezky napsaný článek, již jsem jich přečetl několik, ale tenhle byl jeden s nejlepších! Ještě jsem našel jeden docela fajn, trošku stručný, ale výstižný. http://bydleni-hrou.cz/jake-zarovky-vybrat-v-roce-2015-a-usetrit/
Josef Kadleček (neověřeno) | 17.04.2015 - 19:19
No, žárovka je žárovka. V tuto chvíli je nejlepší z nich asi halogenová v klasické baňce, závit E27. Ale pozor, nesnáší vibrace. U 12V halogenových reflektorových ale nebyla cumlíkem autorem vůbec zmíněná technologie IRC, která zaručí o dost vyšší životnost a navíc svítí, mám pocit asi o 15 či víc procent víc. Zkrátka 35W svítí jako 50W. LEDky obsahují velký poměr modrého spektra, takže pro svícení za tmy (venku) nejsou fyziologicky příliš vhodné. LED pásky pod kuch.linku to je kapitola sama pro sebe; jakmile začnou odcházet jednotlivé čipy, pak člověku nezbývá, než milý pásek urvat, odstranit zbytky napečeného lepidla, nalepit pásek nový a přiletovat mu taky přívody (2hod hodně dobře vybaveného specialisty). U zářivkového tělesa stačí jen vyměměnit trubici (max 60sec amatéra)... Navíc nemá modré spektrum. Zdroj k 10W LED pásku umí topit jako 40W žárovka; takže i úspora je poněkud diskutabilní... Jo a stmívané úsporky? Aha, naprosto speciální dimmer (stmívač) plus regulace dalšími samostatnými dvěma vodiči -10V. Kdo by si chtěl kvůli tomu nechat rozmlátit interiér :-D Je občas dobré prohodit pár slov s někým, kdo se tím živí, opravdu tomu rozumí a ne číst rádoby chytré rozumy na blogísku. Chápu - easy money. Ale probuďme se - světlo "žere" zlomek toho, co topení a ohřev TV (dříve TUV). Takže sviťme do sytosti, ale pořiďme si úsporné (elektrické) vytápění. Existuje nový český vynález, který uspoří 30%. O dost levnější topení než plynem, osobní zkušenost hovoří. Sám jsem tomu nevěřil. Medim si. Hledejte a najdete. Nedbejte na bláboly revizáků, že přeci P=U.I "Přestalo" platit.
Vlasta Báčová (neověřeno) | 06.10.2015 - 01:37
Vážený pane, mohl byste prosím napsat podrobnější informaci o Vámi uvedeném úsporném elektrickém vytápění. Děkuji Vám .
Marian Tkáč (neověřeno) | 12.10.2015 - 18:19
Pane, tiež by ma zaujímalo Vami spomenuté úsporné elektrické vykurovanie. Ďakujem.
Láďa Majer (neověřeno) | 15.12.2018 - 06:22
Já asi nejvíce fandím LED osvětlení. Myslím, že klasické žárovky nebo zářivky se s ním vůbec nedají srovnávat. Jediné, co mi vždy na LED vadilo byla ta "studená" barva světla. Ale ani to už dnes není problém, protože se dají sehnat LED žárovky s přirozenu barvou světla.
Pavel Kopta (neověřeno) | 30.04.2019 - 09:45
V tomto s vámi musím souhlasit. Já LED bytová svítidla zkoušel cca před deseti lety, kdy ta technologie ještě nebyla na takové úrovni jako je dnes. S tou přirozenou barvou máte úplnou pravdu. Pamatuji si, že dřív byla všechna LED světla spíše modrá, dnes už ale dokáží vyzařovat i teplejší barvy.
Milan Jelen (neověřeno) | 14.06.2019 - 19:09
Pár světel s úsporkami doma mám, ale jinak všude pořád svítím klasickými žárovkami. To bych ale rád změnil během rekonstrukce. Mám totiž v plánu světla v celém domě vyměnit za LED. Už jsem se předběžně i po nějakých díval na internetu a zatím asi nejvíc se mi zamlouvají ta, co mají tady: https://www.rendl.cz/

Přidat komentář