Diskuze k článku

Komentáře

Roman Dusek (neověřeno) | 19.02.2013 - 16:25
Hlavně je potřeba vybírat podle toho, kolik máte v peněžence. Původně jsme topili kotlem na TP do litiny a šlo to. Pak jsme se nechali zlákat levnou cenou plynu a chtěli si odpočinout od neustálého přikládání. Koupili jsme plynový kotel, deskové radiátory Radik a rozvody v mědi. Dnes je cena plynu úplně jinde, ale s naší otopnou soustavou se s pomocí termostatu dá topit docela levně. Nevím jak by se to naše topení dalo jěště vylepšit, ale podlahy kvůli podlahovému topení rozbíjet nebudu.
Marwel (neověřeno) | 22.01.2015 - 20:06
Dalo by se ušetřit výměnou radiátorů za konvektory. Záleží jak dloho máte radiátory Radik v soustavě, ale časem bych je stejně vyměnil třeba za kovektory KORAWALL od stejného výrobce. A na střechu bych ještě dal ohřev vody. Je to sice investice, ale jednou vše staré doslouží a je potřeba to nahradit něčím novým, lepším a hlavně úspornějším.
Růžena6524 (neověřeno) | 16.11.2016 - 12:36
Rozhodně je třeba zhodnotit všechny potřeby a zohlednit je při výběru čerpadla, tak jsme to udělali my a vyplatilo se. Čerpadlo jsme vybrali na https://www.cerpadlabezstarosti.cz/obsah/30-obehova-cerpadla-pro-vytapeni-a-chlazeni a kdybysme tam něco potřebovali, určitě se tam rádi vrátíme. Mají skvělé ceny i zákaznický servis, produkty jsou kvalitní a spolehlivé, prostě vše, co od obchodu očekáváte :)
petrsss7 (neověřeno) | 04.12.2018 - 11:54
Dobrý den chtěl bych se zeptat na vytapeni biokrbem. Tu https://www.levnekrby.cz/zajimavosti/vymozenost-jmenem-biokrb/ jsem na to narazil da se tim ale vytopit cely dum? A jakto? Děkuji
Marek Drásal (neověřeno) | 22.02.2019 - 01:38
Zdravím. Nezkoušeli jste náhodou někdo jako způsob vytápění topné pelety? Zajímaly by mě osobní zkušenosti. Nedávno jsem se o této možnosti dočetl a docela se mi to zamlouvá. Hlavně podle toho, co jsem četl, tak jsou výrazně levnější, než plyn nebo elektřina, což vidím jako velké plus. Díky mockrát.
Libor Krátký (neověřeno) | 17.05.2019 - 05:00
Mně se v poslední době docela zalíbila tepelná čerpadla, takže uvažuji nad tím, že bych si něco takového také pořídil. Nemáte s nimi někdo zkušenosti? Pokud ano, je ta úspora opravdu tak velká, jak všude píší? Navíc jsem někde slyšel, že lze na tepelné čerpadlo získat dotaci. Je to pravda? Předem díky za jakoukoliv odpověď.

Přidat komentář