Diskuze k článku

Komentáře

Roman Dusek (neověřeno) | 19.02.2013 - 16:25
Hlavně je potřeba vybírat podle toho, kolik máte v peněžence. Původně jsme topili kotlem na TP do litiny a šlo to. Pak jsme se nechali zlákat levnou cenou plynu a chtěli si odpočinout od neustálého přikládání. Koupili jsme plynový kotel, deskové radiátory Radik a rozvody v mědi. Dnes je cena plynu úplně jinde, ale s naší otopnou soustavou se s pomocí termostatu dá topit docela levně. Nevím jak by se to naše topení dalo jěště vylepšit, ale podlahy kvůli podlahovému topení rozbíjet nebudu.
Marwel (neověřeno) | 22.01.2015 - 20:06
Dalo by se ušetřit výměnou radiátorů za konvektory. Záleží jak dloho máte radiátory Radik v soustavě, ale časem bych je stejně vyměnil třeba za kovektory KORAWALL od stejného výrobce. A na střechu bych ještě dal ohřev vody. Je to sice investice, ale jednou vše staré doslouží a je potřeba to nahradit něčím novým, lepším a hlavně úspornějším.
Růžena6524 (neověřeno) | 16.11.2016 - 12:36
Rozhodně je třeba zhodnotit všechny potřeby a zohlednit je při výběru čerpadla, tak jsme to udělali my a vyplatilo se. Čerpadlo jsme vybrali na https://www.cerpadlabezstarosti.cz/obsah/30-obehova-cerpadla-pro-vytapeni-a-chlazeni a kdybysme tam něco potřebovali, určitě se tam rádi vrátíme. Mají skvělé ceny i zákaznický servis, produkty jsou kvalitní a spolehlivé, prostě vše, co od obchodu očekáváte :)
davidrocket69_28968 | 13.03.2018 - 15:33
Myslím že je potřeba vždycky myslet na to jaký výkon potřebujete a jesti to není příliš moc nebo málo. My máme například jednopatrový dům a plně nám stačí uprostřed stojící krb s výměníkem (viz https://www.levnekrby.cz/zajimavosti/krby-do-nizkoenergetickeho-domu-aneb-jak-setrime-za-vytapeni/ - i tady píšou že je to nejúspornější varianta) Zahřívá tak všechny pokoje a my jsme spokojeni, ani nepřeplácíme za zbytečné topení.

Přidat komentář