jaktak.cz

Jak si zvolit správný nápoj během dne

S běžnou stravou dostaneme do organismu asi litr vody, ovšem tělo potřebuje nejméně dva litry, v horkých dnech ještě více. Zásadním pravidlem pitného režimu je pít rovnoměrně v průběhu celého dne, nečekat až se dostaví žízeň. Je důležité si vybrat správný nápoj ve správnou dobu.

Krok 1

Během noci produkuje organismus toxické látky a odpadní produkty. Ranní sklenice vody nebo bylinkový čaj podporují vypuzování moči a jsou pro tělo výbornou detoxokační kúrou.

Krok 2

Vyživovací poradci se přimlouvají za ranní šálek kávy k snídani, podporuje schopnost koncentrace, udržení pozornosti, ale také dehydratuje, pijte ji s mírou.

Krok 3

Kolem 10. hodiny začínají klesat zásoby vody a krevní tlak, může se dostavit úbytek energie. 100 % ovocný džus nebo zeleninová šťáva zavlaží organismus a pomůže doplnit vitamíny.

Krok 4

Po vydatném obědě přichází únava. Pocit plnosti i únavy zmírní šálek teplého černého čaje, zelený čaj zpomalí vstřebávání tuků a podpoří metabolismus.

Krok 5

K večeři si můžeme dát sklenku vychlazeného vína, které je dobrou prevencí civilizačních onemocnění, především chrání srdce.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-si-zvolit-spravny-napoj-behem-dne.html