jaktak.cz

Jak se zbavit švábů | rady

Jak se zbavit švábů | rady. Brouci v bytě? Jak se zbavit švábů krok za krokem. Nemusíte být nečistotní nebo nepořádní, aby vás doma potkali nevítaní zvířecí návštěvníci. O kom je tu řeč? O švábech! Ano, i vás někdy mohou doma zastihnout nepřipravené, a proto je nutné si ujasnit, jak proti švábům vytasit ty nejúčinnější zbraně. Jak na šváby? Návod na hubení brouků v bytě čtěte dále.

Krok 1

Nejdříve je dobré pochopit, jak si můžete šváby nechtěně pozvat domů. Nikdo z nás si určitě nevezme švába do ruky a neotevře mu dveře. Šváb to totiž udělá za Vás! Jak? Vajíčka švábů si domů můžete přinést ve starém oblečení, potravinách apod. Ale mohou také přicestovat po svých z restaurace, obchodu či jiného zařízení. Nikdo samozřejmě dobrovolně nepřizná návštěvu švábů u sebe doma, ale bylo by malicherné myslet si, že šváb neexistuje. Kde je možné šváby najít? Šváb se bojí světla, takže když půjdete večer s baterkou, jistě ho potkáte. Při větším množství švábů lze cítit podobnou vůni, jakou cítíte u mandlí.

Krok 2

A konečně, jak se švábů zbavit? Dospělí jedinci se rádi ubytují v kuchyni, za topením, pod vanou apod., prostě tam, kde je teplo a vlhko. Při jejich výskytu je důležité odstranit nakažené potraviny, textilie a jednou do měsíce vydezinfikovat místa, kde skladujete potraviny. Velmi vhodné je na místa blízko výskytu švábů dát mističky se sladkou vodou. Sladká voda šváby naláká a tito pak do mističky zpravidla spadnou a utopí se.

Krok 3

Můžete také zkusit na šváby použít speciální spreje na hubení obtížného hmyzu, včetně švábů, které je možno zpravidla koupit v každé drogérii. Tyto prostředky však zpravidla nejsou příliš účinné.

Krok 4

Smutnou zprávou tedy je, že ta nejúčinnější zbraň je odborná pomoc. Bez ní ve většině případů není možné šváby zahubit. Nenechávejte to na svém vlastním úsudku, protože čím déle nákaza trvá, tím větší je pravděpodobnost, že se švábi dostanou i do vašeho okolí, tedy k vašim sousedům.

Varování

Je potřeba počítat s tím, že odborné odstranění švábů se může opakovat i několikrát a celý proces není záležitostí jednoho týdne. Proč? Nejde pouze o odstranění viditelných švábů, ale i vajíček, která u vás doma nakladli dospělí jedinci
Objevíte-li u vás doma šváby, nepodléhejte panice, každý problém má své řešení!


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-se-zbavit-svabu-rady.html