jaktak.cz

Jak přibrat na váze

Jak přibrat na váze? Většina z nás spíš řeší problém, jak shodit nějaké to kilo, nebo si váhu alespoň udržet. Někteří z nás ale mají opačnou snahu – snaží se naopak nějaké to kilo přibrat. Třeba jsou svým okolím i podezíráni z toho, že nejedí, hladoví nebo dokonce trpí poruchou příjmu potravy. Přibrat na váze ženy také chtějí proto, aby získaly více "ženské tvary", tedy aby se jim zakulatil zadeček, trochu naplnil dekolt nebo zaoblila stehna. Základem zdravého přibírání je jídelníček a pohyb.

Krok 1

To, že chcete přibrat na váze, však rozhodně neznamená, že se budete nezřízeně krmit nezdravým smaženým jídlem, sladkostmi a že budete pít sladké nápoje. Tak to není. I při snaze o zvýšení tělesné hmotnosti je třeba dodržovat zásady zdravé výživy a přijímat kvalitní potraviny. Cílem přece není zhuntování si vlastní tělesné schránky, proto není v žádném případě vhodné konzumovat tzv. prázdné kalorie a nutričně nehodnotná jídla.

Krok 2

Základem vašeho jídelníčku by měly být obiloviny a výrobky z nich, maso (drůbeží, hovězí a libové vepřové), vejce, ryby a mléčné výrobky, přičemž vhodnější jsou ty více tučné. Součástí každého jídla by pak měla být zelenina nebo ovoce. Vhodné je také konzumovat kvalitní sušené ovoce a ořechy, což lze vlastně považovat za takové zdravé mlsání. Můžete si samozřejmě dopřát i velmi kvalitní čokoládu, tedy tu s vysokým podílem kakaa.

Krok 3

Chcete-li přibrat na váze, i jídlo je třeba rozložit do více menších porcí během dne. Doporučuje se jíst pravidelně po 2,5 až 3 hodinách, tedy jíst pětkrát až šestkrát denně, přičemž nejdůležitějším jídlem je vydatná snídaně.

Krok 4

Pokud nebudou pro zvýšení hmotnosti stačit pouhé změny ve vašem jídelníčku a zařazení energeticky hodnotnějších jídel, můžete vedle potravin také vyzkoušet např. nutridrink, což je tekutá výživa plná potřebných živin a vitamínů a také s vysokým obsahem energie.

Krok 5

Ani v případě, že chcete přibrat na váze, neplatí, že byste měli omezit svůj pohyb. Ba naopak i při snaze přibrat je vhodné sportovat. Nejvhodnější je v tomto případě zejména pravidelné posilování dvakrát až třikrát týdně. Velmi nevhodné jsou naopak vytrvalostní běhy.

Krok 6

A nezapomeňte na to, že stejně jako není vhodné hubnout příliš rychle (optimálně dvě kila za měsíc), není v žádném případě vhodné ani při přibírání na váze spěchat, pozvolná změna je pro váš organismus prospěšnější.

Chcete-li přibrat na váze, první vaše kroky by měly vést k praktickému lékaři. Poradí, jak přibrat na váze zdravě a bez stresu pro tělo i mysl. Výše uvedené rady jsou orientační, lékařská doporučení jsou nezbytná.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-pribrat-na-vaze.html