jaktak.cz

Jak si užít Bali - informace

Cena: Více než 20000 Kč

Bali je nádherný ostrov plný zeleně, ovoce, kávy a rýže. Nikde na zemi nenajdete přátelštější lidi než právě na Bali. Tento ostrov je plný pokladů, které stojí za objevení a prozkoumání. Kdo Bali jednou navštíví, jen s velkou lítostí ho bude opouštět.

Co je potřeba

očkování

pas

průvodce

turistickou obuv

silný opalovací krém

Krok 1

Zajistěte si letenku, vyplatí se letenka s mezipřistáním v Bangkoku nebo na Jávě.

Krok 2

Ubytování na Bali je velmi levné, liší se od oblastí. Nejvíce oblíbenou oblastí pro mládež, noční život a surfování je Kuta. I zde naleznete levné ubytování. Záleží také na tom, zda si budete přát pokoj s klimatizací či bez. Dalším střediskem je Sanur, který je spíše odpočinkovým místem pro rodiny s dětmi, město je plné obchodů, ale vodní sporty a noční život tu nehledejte. A poslední oblastí je Nusa Dua,  zde stojí samé luxusní hotely a obchody, ceny jsou tu dvakrát vyšší než kdekoliv jinde, Nusa Dua je také ráj pro vodní sporty. Odtud odplouvají lodě na Turle Island.

Krok 3

Očkování. Doporučuje se očkování proti Brišnímu tyfu, Žloutenka typu A, B, Tetanus.

Krok 4

Měna a jídlo. Platé se zde rupiemi. Peníze si vyměňujte pouze v bankách nebo v Exchange směnárnách, které jsou takto označeny. Ceny v restauracích se pohybují kolem 50 000 rupií, pokud chcete ochutnat něco tradičního, objednejte si Nasi Goreng, což je „české rizoto“ s výjimečnou chutí. Vyzkoušejte také místní občerstvení, kde se ceny pohybují od 10 000 rupií do 50 000 rupií. Naleznete zde také MC Donald, KFC, Starbucks coffe, CFC. Doporučuji nakupovat v obchodech s červeným označení K, které jsou 24 hodin otevřené. Dalším obchodním centrem je Hardys, kde naleznete úplně vše.

Krok 5

Doprava. Pro prozkoumání okolí Sanuru, Kuty nebo Nusa Dua můžete využít půjčovnu kol, je to velmi snadný způsob, pro nalezení obchodů, restaurací a prozkoumání pobřeží. Další možností je zapůjčení skutru, poslední možností je zapůjčení auta s řidičem. V obou případech rozhodně smlouvejte! Záleží na agentuře, která auta půjčuje. Osobně doporučuji s řidičem, zaveze vás kamkoliv řeknete, zastaví, kdykoliv chcete a zná zkratky, ví, jak se vyhnout dopravním zácpám, které tu jsou na denním pořádku od 6 ráno do 9 do večera.

Krok 6

Vodní sporty. Surfování je nejlepší v Kutě a na Dreamland beach. Celá pláž Kuty je plná půjčoven surfů i s instruktory. Z osobní zkušenosti jde usmlouvat vše přímo u místních. Velmi doporučuji i pro začátečníky. Dalšími oblíbenými sporty jsou skútry (Sanur). Mnohem větší výběr naleznete v Nusa Dua, kde také můžete šnorchlovat, potápět se a rybařit.

Krok 7

Místní zvyklosti. Nevhodné chování na veřejnosti, přílišná hlučnost a hádky nedoporučuji, pro místní je to velmi urážlivé, jsou to mírumilovní lidé, kteří touží jen po klidu. Každý den se dvakrát denně modlí a přinášejí obětiny, které se nachází všude kolem, na zemi, na pláži, na silnici. Zdvořilé je pozdravit kolemdoucího, ale pokud nechcete nic kupovat jen pozdravte a jděte dál.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-si-uzit-bali-informace.html