jaktak.cz

Jak si užít jižní Anglii

Krajina je charakteristická vlnitými kopci a zelenými pastvinami, které se táhnou od Kentu až do 300 km dalekého Dorsetu.

Krok 1

Sussex: Zde můžete navštívit malebné vesničky v kopcích South Downs nebo můžete zavítat do krásného letovista v Brightonu. Pokud chcete rybařit, vydejte se do Hampshiru. V Chawtonu je muzeum Jane Austenové.

Krok 2

V sousedství je hrabství Wiltshire, kde se nachází skvostná katedrála v obci Salisbury ze 13. století s věží nejvyšší v celé Británii. Dále v regionu naleznete Stonehenge, tajemstvím opředený objekt z kamenných kvádrů z doby bronzové. Celé kopce tohoto hrabství jsou posety prehistorickými památkami.

Krok 3

Kent: Kent je označován jako zahrada Anglie. Jedno z největších panských sídel zde se jmenuje Penshurst place. Nechal si ho postavil bohatý kupec v roce 1341. 16 km na sever se vlní kopce, které tvoří severní část Kentish Weald - Sasové lesy. Dalším zajímavým místem je hrad Hever. Vyrůstala zde Anna Boleynová, jedna z manželek krále Jindřicha VIII.

Krok 4

Asi 8 km na sever od Hever stojí Chartwell, ohromná viktoriánská stavba, která byla sídlem Winstona Churchilla. 6 km východně, pod zalesněnými kopci, se tyčí normanský hrad Keeds, považovaný za nejkrásnější hrad v Anglii. Sídlili zde také Tudorovci.

Krok 5

Dále 16 km od Maidstone se rozkládá Sissinghurst Castle Garden, tedy krásné zahrady střídající se se zarostlou vegetací.

Krok 6

Canterbury: Nejvzácnější poklad v tomto měste je katedrála, hlavní chrám Anglikánské církve a sídlo primase Anglikánské církve. Cesta ke katedrále je zdobena bránou Christ Church Gate. Výstavba započala v roce 1070.

Krok 7

Brighton: Je konferenčním centrem i přímořským lázeňským letoviskem. Na pobřeží se můžete projít po molu Palace Pier. Můžete také navštívit Sea Life Center s nejdelším podvodním tunelem v Evropě. Odtud se můžete svézt vláčkem Volk´s Electric Railway až k Marina Station, nebo se vydat pěšky do města Kemp.

Krok 8

Winchester: Je historicky velmi důležité město. Nachází se zde Winchesterská katedrála, která je nejdelší středověkou stavbou na světě. U katedrály bylo postaveno přístřeší pro poutníky.

Krok 9

New Forest: Na východ od Bournemouth leží New Forest. Je to nejstarší lovecký revír, který byl vysazen před normanským záborem. Je to skvělé útočiště pro ptáky, zvěř, motýly a další.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-si-uzit-jizni-anglii.html