Diskuze k článku

Komentáře

Zbyněk (neověřeno) | 01.11.2014 - 14:31
Hezky zpracovaný návod, ale jet do servisu, až kola "hážou" je hloupost. Kola by se měla vyvažovat při každém přezutí. Většina z nás řeší problém když zima přijde a pak všechny pneuservisy praskají ve švech a objednávací doby jsou dlouhé, na jaře to takhle není. Já to řeším tak, že při přezouvání na letní kola nechám vyvážit obě sady, jak zimní tak letní a na podzim, kdy všichni šílí, který pneuservis je vezme, si vklidu sám přehodím už od léta vyvážené kola :-)
Karel Holeček (neověřeno) | 02.11.2014 - 17:53
Zákon 361 nenařizuje provozovateli přezouvání k 1.listopadu. Zase oblbování. Na veřejnost by se měla dostat citace zákona kdy se musejí použít zimní pneu.
Karel Holeček (neověřeno) | 02.11.2014 - 17:53
Zákon 361 nenařizuje provozovateli přezouvání k 1.listopadu. Zase oblbování. Na veřejnost by se měla dostat citace zákona kdy se musejí použít zimní pneu.
Sara (neověřeno) | 30.09.2015 - 10:17
tak tomu říkám článek :) Možná se mi jednou bude hodit, když budu přezouvat pneumatiky:D Už jsem viděla i nejnovější ADAC testy: http://www.axa-pneu.cz/clanky/testy-pneumatik/adac-testy-zima -2015-testy-zimních-pneumatik, takže myslím, že i někteří začátečníkům se bude článek hodit;) Vždyť od 1.11. je povinnost jezdit na zimních pneumatikách
Mária (neověřeno) | 15.11.2015 - 16:17
Pekný návod, už som ho poslala jednej slečne, ktorá sa pýtala na blogu, že či niekto nemá návod ;) Ja som si tiež tento rok už prezula na zimné michelin. Kupovala som si ich minulý rok cez toppneu.cz a sú super, nemala som s nimi žiadny problém a podľa testov sú stále medzi top :) Zákon hovorí o tom, že pokiaľ je súvislá vrstva snehu, nie? To že si niekto prezuje skôr je skôr ako prevencia, že v prípade, že bude nejaká námraza či vrstva snehu. Predsa len si neviem predstaviť, že by som v Prahe brázdila s miernou poľadovicou či brečkou s letnými pneu, to by bolo tak akurát na zošrotovanie auta...
Petra (neověřeno) | 21.11.2018 - 14:28
Moc pěkně zpracované :)
Petrrr (neověřeno) | 24.11.2018 - 21:14
Pěkné tipy. Díky moc. Můžu se zeptat, jaký máte názor na použité pneumatiky? Potřeboval bych nějaké zimní pneu a nové si momentálně nemohu dovolit. Na internetu jsem narazil na použité. Vypadají v dobrém stavu, myslíte, že má smysl to riskovat? Díky
Milina (neověřeno) | 08.03.2019 - 21:46
Nejsem si úplně jistá, jestli bych přezutí doma zvládla. Já většinou to většinou nechávám na pneuservisu. Tak mám alespoň jistotu, že je všechno tip ťop. Mimo to mi tam vždy i dobře poradí. Třeba minulou zimu mi řekli, že by pro moji vlastní bezpečnost bylo dobré, abych si raději koupila nové zimní pneu, protože ty staré by už prý nebyly bezpečné.
Ládík (neověřeno) | 26.04.2019 - 21:49
Podle mě super návod. Já osobně pneuservisům moc nevěřím, takže si pneu přezouvám raději doma. Jen bych měl jednu připomínku. Pokud si přezouváte pneu doma sami, tak byste určitě neměli zapomínat ani na kontrolu tlaku v pneumatikách. Na tu jsou podle mě úplně nejlepší kompresory Atmos. Sám mám jeden doma a nemůžu si ho vynachválit.
Mark1 (neověřeno) | 25.05.2019 - 23:35
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že vyměnit pneu není zas až tak složité. Přemýšleli jste ale někdy nad tím, co se děje s pneumatikami, na kterých se už jezdit nedá? Abych pravdu řekl, tak já taky ne, ale nedávno jsem se na https://leakshare.org/ dočetl, že se prý z nich dá vyrábět palivo. To mi příjde jako skvělý způsob recyklace.

Přidat komentář