jaktak.cz

Jak zabalit věci při stěhování | rady a tipy

Jak zabalit věci při stěhování | rady a tipy. Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Někdy nám ale nic jiného nezbývá a jsme z nejrůznějších důvodů postaveni před hotovou věc. Když jdeme do většího bydlení, je to lepší, než když je tomu naopak. Většinou totiž zjistíme, že se některý stávající nábytek a spousta dalšího vybavení do menšího bytu nebo domu nevejde. Ani balení samotné není žádná legrace. Proto je dobré vytvořit si určitý systém. Jak na to?

Co je potřeba

Krabice, přepravky, papír, motouz, lepenka, nůžky, obaly

Krok 1

Nejprve si připravte dostatek balicího materiálu. Budete potřebovat přepravky nebo papírové krabice od banánů, kam naskládáte všechny drobnější věci. Třeba nádobí, knihy, oblečení a další. Nezapomeňte na to, abyste měli při ruce noviny, letáky nebo další vhodný papír. Do něj zabalíte sklo, porcelán a další křehké věci. Stejně tak si sežeňte lepenku, nůžky a motouzy na převázání.

Krok 2

Než se pustíte do samotného balení, rozmyslete si, co nebudete v dohledné době potřebovat. To skončí v krabicích jako první. Věci se snažte roztřídit tak, aby se vám dobře vybalovalo a mohli jste je zase rychle dát na své nové místo. Vyvarujte se toho, že budete dávat do přepravek to, co vám zrovna přijde pod ruku. Takže oblečení patří k oblečení, nádobí a kuchyňské vybavení dejte také tak, aby bylo pohromadě.

Krok 3

Všechny menší křehké věci pečlivě zabalte do papíru, bublinové fólie nebo ochraňte čímkoli jiným, co zabrání případnému zničení a rozbití. Kosmetické přípravky důkladně uzavřete, aby se nic nevylilo a nevysypalo. Trvanlivé potraviny nedávejte nikdy s ostatními věcmi, vyčleňte pro ně samostatné krabice. Prohlédněte je, jestli jsou dobře uzavřené.

Krabice si nadepište. Nespoléhejte na to, že si pamatujete, kde co je. V první chvíli to tak možná je, ale s přibývajícími bednami ztratíte zaručeně přehled.

Teprve když zabalíte to, co je ve skříních, komodách a šuplících, můžete demontovat nábytek. Dost času si vyhraďte na lustry, zrcadla, lampičky. Ty vyžadují pečlivou přípravu, než je naložíte na stěhovací vůz.

Krok 4

Jestliže máte nábytek, který rozložíte na jednotlivé desky, popište je tak, abyste ho zase co nejdříve složili. U předmětů s ostrými rohy dbejte na to, aby byly dobře zabalené a nepoškrábaly za jízdy ostatní vybavení.

Jako poslední zabalte to, co potřebujete ke svému každodennímu životu. Toto zavazadlo také naložte tak, abyste ho jako první mohli mít v novém domově po ruce. Zároveň opatrujte jako oko v hlavě nářadí, veškeré šroubky a matičky – ty dejte klidně do vymytých lahviček od dětských přesnídávek. Ušetříte tím spoustu času, až budete vše smontovávat a dávat dohromady.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-zabalit-veci-pri-stehovani-rady-tipy.html