jaktak.cz

Jak předejít kocovině

Složitost: Složité

I když se pokaždé dušujeme, že tentokrát budeme pít alkohol jen střídmě, někdy zůstane jen u přání. Asi každý z nás už někdy v životě zažil velice nepříjemnou kocovinu. Dobrá nálada je pryč, hlava bolí, žaludek se houpe jako na vodě, chůzi komplikují závratě. Připadáme si vyčerpaní, unavení a cítíme, že to není ono. Tuto daň platíme za to, že jsme vypili více alkoholu, než by bylo žádoucí. Málo platné, někdy se zdravá míra odhaduje jen těžko. Když jsme po nemoci, vyčerpaní, nevyspalí nebo hladoví, odbouráváme alkohol mnohem obtížněji.

Krok 1

Dá se vzniku kocoviny předejít?

Kocovina se dostaví v okamžiku, kdy euforie, uvolnění, dobrá nálada, mírný útlum a příjemný pocit odezní. Tělo si s alkoholem neví rady a jeho odbourávání bývá někdy obtížné.

Platí několik zásad, díky nimž by kocovina měla být snesitelnější. Odborníci doporučují nepít alkoholické nápoje nalačno. A to ani když jde o neškodný přípitek – jakmile to podceníme a předtím se nenajíme, jsme na nejlepší cestě přivodit si stav opilosti. K přípitku často přibude další sklenička a najednou jsme na slepé koleji.

Před pitím alkoholu se nemusíte najíst až k prasknutí, stačí něco málo zakousnout, abyste nepili na hladový žaludek. Máte-li na výběr, klidně sáhněte po něčem tučnějším.  

Pijte také hodně vody, ale v žádném případě nekombinujte různé alkoholické nápoje. Sklenička šampaňského, pak pár pohárů vína, tu a tam proložené panákem tvrdého alkoholu, nadělá poměrně rychle paseku.

Kdo nestojí o kocovinu, neměl by současně s pitím alkoholických nápojů mlsat sladkosti.

Krok 2

A co dělat po prohýřené noci?

Dopřejte si dostatek vody, tělo bývá dehydrované. Nejezte nic, na co nemáte chuť. Někomu pomůže káva, která vzpruží, ale není to pravidlo. Zkuste jít na menší, nenáročnou procházku. Ale jen tehdy, není-li to vážné. Pokud se vám motá hlava, vadí vám světlo nebo dokonce zvracíte, zůstaňte doma.

Krok 3

Řada lidí se dostane alespoň jednou, dvakrát v životě do situace, kdy neodhadnou, kolik mohou bez obav vypít. Vždy bychom měli mít na zřeteli, zda jsme zdraví, najedení a odpočatí. Zároveň nezapomínejme na to, že s přibývajícími roky se naše schopnost odbourávat alkohol vytrácí.

  • Nekombinujte různé druhy alkoholu.
  • Nepijte alkohol nalačno.
  • Pijte alkohol pomalu, abyste se neopili příliš rychle.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-predejit-kocovine.html