jaktak.cz

Jak se stát pilotem na zkoušku

Snili jste vždy o tom, že si vyzkoušíte, jaké to je být pilotem letadla? Představujete si sami sebe v kokpitu se sluchátky na uších? Cítíte se připraveni přijmout povolení k odletu? Pokud ano, neváhejte a své sny uskutečněte! Nečekají vás žádné hodiny a hodiny školení ani letecké zkoušky. Jediné co musíte udělat, je najít si leteckou společnost, která nabízí pilotování letadla na zkoušku.

Krok 1

Co si musíte předem rozmyslet?

Nejprve se musíte rozhodnout, zda chcete pilotovat letadlo nebo vrtulník. Po celé České republice se nachází několik letišť, ze kterých je možné odstartovat. Zjistěte si, které máte nejblíž a zda je možné na něm absolvovat let, který si z nabídky letecké společnosti vyberete. Cena letů se lehce liší, podle místa, ze kterého budete vzlétat. Její výše samozřejmě také záleží na konkrétní variantě letu, kterou si zvolíte. Ale ať už chcete letět kdekoliv, vždy se vejdete do 5000,- Kč. V okamžiku, kdy se pro některou z nabízených možností rozhodnete a zaplatíte požadovanou cenu, obdržíte poukaz. Zjistěte si předem, jaká je délka platnosti voucheru a zda je možné zvolenou službu v případě potřeby vyměnit za jinou.

Krok 2

Co vás čeká na letišti?

Termín letu si zpravidla určujete vy jako zákazník. Pouze nepřízeň počasí může být důvodem pro zrušení letu. Poté co se dostavíte na letiště, absolvujete zhruba hodinovou instruktáž týkající se řízení letadla, kde Vám zkušený instruktor zodpoví jakékoliv dotazy.. Nemine vás prohlídka letadla ani předletová kontrola počasí. V průběhu letu máte možnost si na dvacet až třicet minut vyzkoušet samotné řízení malého letadla. Po celou dobu nad vámi bude bdít zkušený instruktor letecké školy. K těmto letům jsou využívána moderní a bezpečná letadla nenáročná na pilotáž a tím pádem vhodná právě pro začátečníky. I výhled z těchto letadel je krásný, nicméně vy se budete pravděpodobně muset plně soustředit na pilotování a ne na kochání se krajinou.

Krok 3

Skvělý výhled si užijte při vyhlídkovém letu

Neláká-li vás samotné pilotování, zato nádherný výhled na krajinu pod vámi ano, pak svou pozornost zaměřte na vyhlídkové lety. Jejich nabídka je vskutku široká, a tak záleží jen vás, zda dáváte přednost spíše romantice či adrenalinovému zážitku. Kdo by nechtěl z výšky několika set metrů vidět zasněžené vrcholky hor, nejkrásnější české hrady a zámky, kouzelnou krajinu kolem Pálavy, Beskyd? Neméně zajímavou variantou je noční let, během kterého můžete obdivovat osvětlená města. Je-li vám i toto málo, pak už zbývá jen sebrat veškerou svou odvahu a vybrat si tzv. adrenalinový let. Během něho se vaše letadlo bude po nebi řítit rychlostí 300 km/h. Na pár vteřin zažijete stav beztíže, i jaké to je, když během letu na chvíli vysadí motor letadla.

Krok 4

Vyzkoušejte pro tentokrát teambulding na letišti

Vše, co bylo výše popsáno, i mnohem víc, můžete zažít v rámci firemní akce. Stačí pouze, pokud se vedení vaší firmy dohodne s leteckou společností na uspořádání celodenní teambuldingové akce. Kromě zajištěného občerstvení, odborných instruktáží, na vás čekají vyhlídkové lety, pilotování letadel, lety na simulátoru, a dokonce i létání s modely letadel na dálkové ovládání.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-se-stat-pilotem-na-zkousku.html