plody moře

Jak vybrat ryby a mořské plody

Ryby a mořské plody | stručný přehled. V tomto článku naleznete stručný popis několika druhů mořských ryb a mořských plodů prodávaných na našem trhu. Zařadili jsme i několik rad, čím se řídit při nákupu, abychom poznali čerstvé zboží a na rybě si...

Jak poznat čerstvé mušle

Co takhle dopřát si čas od času výtečný kulinářský zážitek a ochutnat speciality španělské, italské, portugalské či francouzské kuchyně? Nabízí se vyzkoušet mušle. Šéfkuchař brasserie La Gare Vladimír Honzák vysvětluje, jak poznat česrtvé mušle a...
Obrázek není k dispozici

Jak udělat humry po ďábelsku

U humra je nejchutnější maso z jeho klepet a ocasu. Proto i když se zdá, že to dá velkou práci dostat chutné maso z jeho klepítek, určitě to stojí za to. Postupujeme podle tohoto receptu na humra.

Jak udělat rybí špízy s krevetami

Pro opravdové milovníky moře a letního grilování. Uděláme si chutné rybí špízy s krevetami! Recept je více než jednoduchý, zvládneme ho snadno. Stačí mít už jen gril a můžeme začít grilovat.
Obrázek není k dispozici

Jak udělat polévka s plody moře

Pro milovníky mořských potvůrek tady mám jeden skromný recept na polévku s plody moře. Recept zvládnete sami doma ve své kuchyni. I když ne každý plodům moře holduje, za zkoušku rozhodně nic nedáte. Recept na polévku s plody moře je zde.
Obrázek není k dispozici

Jak udělat gratinované krevety

Mořské potvůrky nejlépe chutnají v útulné restauraci u moře. Ale ne každému se poštěstí dopřát si takové gurmánské hody. Mnoho supermarketu dnes nabízí různé druhy mořských plodů a vy si je již můžete upravit doma.