technika

Obrázek není k dispozici

Jak vyrobit skleněná velikonoční vajíčka

Jak vyrobit skleněná velikonoční vajíčka | návod. Tato technika patří spíš k těm netradičně inspiračním. Je jednoduchá, ale nejspíš vás dosud nenapadlo ji použít k dekoraci velikonočních vajíček. Kromě podrobného návodu tu najdete i několik dobrých...

Jak na háčkování - přidávání u háčkování

Ukážeme si, jak se při háčkování přidává - ukážeme si to na dlouhých sloupcích. Zhlédněte video z háčkování čepičky.

Jak na háčkování - poloviční dlouhý sloupek

Poloviční dlouhý sloupek - neboli poloslopek - nejprve si uděláme dvě řetízková oka. Zhlédněte postup při háčkování čepičky.

Jak na háčkování - reliéfní dlouhé sloupky píchané zepředu a zezadu

Začneme opět dvěma řetízkovými oky. Provedeme dlouhý sloupek, jenže ho nebudeme háčkovat, jak jsme zvyklí. Podívejte se na postup při háčkování čepičky.

Jak na háčkování - dvakrát nahozený dlouhý sloupek

Chcete si uháčkovat stylovou čepičku? V této části malého kurzu háčkování si ukážeme, jak udělat dvakrát nahozený dlouhý sloupek.

Jak na háčkování - pevné oko

V tomto návodu na háčkování čepičky si ukážeme, jak udělat pevné oko. Pevným okem ukončíme každou řadu - postup při tvorbě pevného oko je podobný jako při tvorbě krátkého sloupku. Více ve videu.

Jak na háčkování - krátký sloupek

Na začátku každé řady u krátkých sloupků se udělá jedno řetízkové oko. Jak udělat krátký sloupek při háčkování, si popíšeme ve videonávodu.

Jak na háčkování - dlouhý sloupek

Ukážeme si, jak vytvořit při háčkování dlouhý sloupek. Na začátku každé řady si uděláme dvě řetízková oka, která nám nahrazují první dlouhý sloupek.

Jak na háčkování - začátek háčkované čepičky

Začátek háčkované čepičky spočívá v tom, že uděláme šest řetízkových ok a spojíme je pevným okem do kruhu. Uděláme dvě řetízková oka, která nám nahrazují první dlouhý sloupek. Dále do středové díry kruhu uděláme 17 dlouhých sloupků, řadu ukončíme...

Jak na háčkování - řetízkové oko

Připravte si háčkovací jehly a pojďme si ukázat, jak při háčkování vytvořit řetízkové oko. Není nad dárek, který je vyroben od srdce.

Stránky