jaktak.cz

Jak procestovat Budapešť | tipy

Složitost: Mírný
Cena: 1001 - 5000 Kč

Jak procestovat Budapešť | tipy. Budapešť je nejen hlavním městem Maďarska, ale i městem, které stojí za návštěvu. Nabízí vše pro cestovatele, milovníky památek a kultury, dobrého jídla a pití. V Budapešti totiž najdete vše od památek, po lázně, hory a jeskyně, až po největší synagogu v Evropě, restaurace a kavárny. Tokajské víno pochází ze stejnojmenného maďarského regionu. Vína se tu vyrábějí z odrůd Furmint, Sárg, Muskotály a Hárslevelü.

Co je potřeba

mapa města

průvodce

pohodlné oblečení a obuv

fotoaparát

kamera

Krok 1

Jaro je zaručeně nejkrásnějším obdobím pro návštěvu města Budapešť. Za návštěvu ale stojí v kterékoli ročním období.

Krok 2

Zajistěte si ubytování. Budapešť nabízí mnoho levných hotelů a hostelů pro mladé. Pro zajištění ubytování v Budapešti využijte internet a srovnávače hotelů.

Krok 3

Projděte se historickými uličkami, které vás vtáhnout do své středověké minulosti. Navštivte Královský palác, ve kterém se nacházejí dvě národní galerie.

Krok 4

Nenechte si ujít Mathhiasův kostel, který byl založen ve 13. století. Pak se projděte ke kopci Gellérta, kde se nachází tvrz Citadella a rybářskou baštu, ze které se vám naskytne úžasný výhled na město a jeho okolí.

Krok 5

Prozkoumejte Pest, kde naleznete Maďarské Národní museum, Muzeum výtvarného umění, Parlament a maďarský nejstarší kostel Belvarosi Templom.

Krok 6

Zúčastněte se letní budapešťské slavnosti baletu a opery. Tato událost probíhá na počátku srpna a trvá 12 dní.

Krok 7

Od září do listopadu se v Budapešti konají prosulé slavnosti vína. Pořádají se kulturní akce a ochutnávky vína, které byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Krok 8

Pokud jste již unaveni z prozkoumávání města, můžete relaxovat v místních horkých pramenech, které jsou stejně pověstné jako třeba maďarská kuchyně. Na webu JakTak.cz se dozvíte o termálních lázních více.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-procestovat-budapest-tipy.html