jaktak.cz

Jak chránit vlasy před sluncem | rady

Složitost: Lehké

Jak chránit vlasy před sluncem | rady. Vlasy jsou chloubou každé ženy. Působí na ně bohužel mnoho vnějších vlivů, které je nepříznivě ovlivňují. Každodenní česání, počasí, mytí a mnoho dalších věcí. Po celý rok bychom o ně měli pečovat a tuto starost znásobit zejména v letních měsících, kdy jsou vystavovány silným slunečním paprskům. Ještě více je může oslabit pobyt u moře. Dopřejte jim tedy péči, kterou si opravdu zaslouží.

Krok 1

Vlasy si myjte šamponem pro ně určeným. Na trhu jich naleznete mnoho, stačí si jen vybrat. Pokud to není nutné, tak vlasy nemyjte každý den a zbytečně je netrapte. Po umytí nechte vlasy uschnout. Nedrhněte je ručníkem, můžete si je lehce poškodit. Dalším oslabujícím faktorem je česání. Vyhněte se česání mokrých vlasů, jelikož to jim také zrovna neprospívá. Velmi užitečné jsou bezoplachové kúry na vlasy, které usnadňují česání a zajišťují ochranu vlasů. Většinou se aplikují ve spreji na suché či mokré vlasy a také si je můžete vybrat podle druhu vašich vlasů.

Krok 2

V létě nezapomeňte zakoupit výrobky, které ochrání vaše vlasy proti slunci. Mohou to být šampóny s kondicionéry či různé kúry ve spreji. Používejte je podle návodu a uvidíte, že fungují a vaše vlasy zůstanou krásné i přes velká tepla a hodiny slunečního svitu.

Krok 3

Další způsob, kterým ubližujete svým vlasům je fénování či jejich žehlení. Nejlepší je se těmto úpravám vlasů vyhnout, a když už to nejde, tak alespoň používat výrobky, které je budou při procedurách chránit. Jsou to obvykle spreje, jež se aplikují na vlasy těsně před úpravou.

Krok 4

Barvení je pro mnoho žen také nepostradatelné. Barvy na vlasy, ať již jsou sebelepší, tak stejně vlasům neprospívají. Po barvení je tedy nutné použít na vlasy výživu, která jim pomůže se po chemickém zásahu vzpamatovat.

Krok 5

Pro posílení vlasů je vhodné jednou za čas použít vyživující masku, která se nanese na vlasy a poté důkladně opláchne

Krok 6

Přípravků na vlasy existuje mnoho. Jestliže máte s vlasy nějaký problém (lupy, třepení konečků, krepatění), tak jej začněte hned řešit a na nic nečekejte. Na všechno jsou dnes již výrobky, které vás přítěže zbaví. Nezapomínejte také na pravidelné návštěvy vaší kadeřnice.

Před sluncem můžete vlasy chránit i jiným způsobem než různými přípravky. Vezměte si klobouk, tak zabráníte pražení slunce na vaše vlasy.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-chranit-vlasy-pred-sluncem-rady.html