jaktak.cz

Jak porovnat ceny plynu | rady

Složitost: Velmi lehké
Cena: Zdarma
Potřebný čas: Méně než 5 minut

Jak porovnat ceny plynu | rady. Zajímá vás cena plynu RWE? Potřebujete zjistit ceny plynu za m3? Vyhněte se zvýšení ceny plynu, porovnejte si cenu plynu a ušetřete i několik tisíc korun ročně. Zjistěte, zda se vám vyplatí změna dodavatele plynu. Od 1. ledna 2007 právo změnit dodavatele plynu zdarma mají totiž všichni odběratelé. Sáhněte proto pro levnější varianty.

Krok 1

Energetický regulační úřad zákazníkům a domácnostem před samotnou změnou dodavatele plynu doporučuje, aby důkladně zvážili dostupné nabídky na trhu s plynem. Při hodnocení nabídek zvažte výši nabízené ceny plynu, ale také konkrétní podmínky dodávek.

Krok 2

Ceny plynu lze porovnat na webových stránkách dodadavatelů plynu nebo na kalkulátorech ceny plynu. K 21. prosinci 2011 lze plyn odebírat od 35 společností, mezi nimi například RWE Energie, a.s., RWE Key Account CZ, s.r.o., ČEZ Prodej, s.r.o., E.ON Energie, a.s. Úplný seznam dodavatelů plynu naleznete na konci návodu. Nechte si také nezávazně spočítat ceny plynu v níže uvedeném formuláři.

Krok 3

Jakmile si vyberete z nabídky dodavatelů, učiňte dva kroky. Ukončení smlouvy se stávajícím dodavatelem plynu a uzavření smlouvy o sdružených službách dodávky plynu s novým dodavatelem plynu. Uzavření této smlouvy je pro zákazníky z kategorie domácnosti nejjednodušší způsob, jak si zajistit veškeré služby související s dodávkami plynu. Na základě této smlouvy dodavatel plynu zajišťuje zákazníkovi plyn jako takový, ale i další služby nutné pro zajištění dodávky plynu - přeprava plynu, distribuce plynu, uskladňování plynu a služby operátora trhu.

Pozor na podomní a pouliční prodejce, kteří nabízejí výhodné ceny plynu, ale nevýhodné podmínky. Zákazníci tak zaplatí v přepočtu mnohem více než dosud.

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Společnost Solex Services s.r.o. neručí a není odpovědná za škody vzniklé užitím informací (částečným nebo úplným), které jsou uvedeny v článku. Zároveň společnost neručí a není odpovědna za škody vzniklé užitím informací (úplných nebo částečných) obsažených v článku třetí osobou.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-porovnat-ceny-plynu-rady.html