jaktak.cz

Jak se vyznat mezi bazény | rady

Složitost: Složité
Cena: Více než 20000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak se vyznat mezi bazény | rady. Rozhodli jste se pro koupi bazénu, jenomže v současné době je na českém trhu tolik možností. Neumíte se rozhodnout. Jaký bazén je pro vás ten nejlepší a jaké vlastně máte možnosti ve výběru? Zkusím vám být nápomocná.

Co je potřeba

počítač

internet

vědomosti

informace

Krok 1

• Dětské bazény • Nafukovací bazény • Fóliové čili montované bazény • Plastové či polypropylenové bazény • Laminátové bazény • Keramické bazény • Železobetonové bazény • Nerezové bazény

Krok 2

Nafukovací bazény Nafukovací bazény jsou velice lákavé pro svou cenovou dostupnost. Jejich menší nevýhodou je, že se do nich nesmí příliš skákat. Jsou však velice bezpečné, nikde nemají hrany. Nejsou příliš ideální pro plavání, protože i ty největší rozměry nepředstavují pohodlnou plaveckou velikost. I přesto se v nich dá skvěle osvěžit a zařádit. Špatná kontrola kvality vody včetně nutné časté výměny. Jsou dobře udržovatelné a přes zimu se mohou vyfouknout a na jaře nafouknout, čímž prodloužíte jejich životnost.

Krok 3

Plastové bazény

Plastové bazény představují nejlevnější variantu, která však má obvyklou životnost okolo 15 – 20 let. Rychle se smontují, ale jsou málo odolné vůči výkyvům teplot, světlu a poškrábání. Výhodou je volba tvarů. Hloubka je zde omezena, avšak velikost už může posloužit k lehkému zaplavání si. Tento typ bazénů je v současnosti nejvíce žádaným. Může být i zapuštěný či částečně zapuštěným.

Krok 4

Laminátové bazény

Tyto bazény jsou již více odolné a můžete si volit i z větší variability. Jsou odolné vůči teplotě, UV záření. Tento bazén už je hotový a vy si vyberete z katalogu danou velikost typ a tvar, ten se pak zasazuje do betonu. Jeho nevýhodou je tedy jisté omezení tvarem a výběru barev. Montáž je však snadná a rychlá, cena je také velice příznivá. Stárnutím ztrácí pěkný vzhled a případné opravy jsou vidět. Tento typ bazénů se v poslední době využívá již čím dál méně, protože jsou na trhu dostupné novější a zajímavější materiály.

Krok 5

Fóliové bazény

Fóliové bazény patří k velice vyhledávaným typům, protože nabízí dobrou kvalitu v poměru ceny. Fólie jsou pevné a odolné. Jejich velkou výhodou není pouze cena, ale také snadná údržba a renovace. Nevýhodou je opět tvar a hloubka. Musíte si dávat pozor na přechlórování.

Krok 6

Betonové bazény

Betonové bazény mají nejdelší životnost a to až 50 let, avšak jsou také velice nákladné. Hodí se skvěle do interiéru i exteriéru, mohou být také zastřešené. Mohou být přesně podle vašich představ. Je třeba využit kvalitní bazénové filtrace. Bohužel jejich výstavba je časově náročná a rozhodně nepatří mezi nejlevnější. Jejich cena se může vyšplhat až k 500 000 korunám.

Krok 7

Nerezové bazény

Nerezové bazény představují naprostý vrchol v kvalitě i životnosti. Bohužel i jejich cena je naprostý vrchol. Kromě ceny lidi odrazuje její studený vzhled – šedivý design a šedá voda.

Nakupujte bazény a příslušenství k bazénům jen u osvědčeného prodejce. Doporučuji e-shop Master Sport na webu www.nejlevnejsisport.cz, který zákazníkům nabízí zákaznickou linku, na které vám operátorky pomůžou s nákupem.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-se-vyznat-mezi-bazeny-rady.html