jaktak.cz

Jak nainstalovat Skype | postup

Složitost: Velmi lehké
Cena: Zdarma
Potřebný čas: Méně než 5 minut

Jak nainstalovat Skype | postup. Přestože má každý z nás osobní mobilní telefon a ceny tarifů a volání již nejsou přehnaně vysoké, tak jako tomu bylo dříve, volat zadarmo se hodí. Volání z PC skrze mikrofon a internet je velmi pohodlné, a pokud voláte na další počítač, tak i zdarma. Samozřejmostí je možnost volat na mobilní telefony nebo pevné linky a to za opravdu nízké ceny, zvláště do zahraničí. K tomuto účelu nám výborně poslouží program Skype. V následujících odstavcích si ukážeme, jak Skype nainstalovat.

Co je potřeba

• připojení k internetu
• práva k instalování
• mikrofon a sluchátka nebo reproduktory (platí až pro samotné volání)

Krok 1

Nejprve je třeba z internetu stáhnout instalační soubor programu. Stáhnout Skype můžeme z několika různých zdrojů – z oficiálních stránek tvůrce nebo z mnoha download serverů, které uživatelům přináší široké spektrum programů a rad v oblasti IT.

Krok 2

Jakmile máme instalační soubor kompletně stažen, např. z webu softmania.sk, a uložen na našem počítači, můžeme spustit jeho instalaci.

Krok 3

V prvním kroku je třeba zvolit jazyk, ve kterém bude probíhat instalace a následně pak celé fungování programu. Vybírat můžete z množství jazyků včetně češtiny.

Krok 4

Pod menu s výběrem jazyka je tlačítko pro zobrazení rozšiřujícího nastavení (Více možností). Jeho použitím můžeme nastavit adresu umístění instalace, určit, zda chceme vytvořit zástupce na ploše a spustit program při startu systému.

Krok 5

Po odsouhlasení předchozí volby se přesuneme na další instalační stránku. Zde si můžeme vybrat, zda chceme k programu doinstalovat miniaplikaci, která nám umožní jediným kliknutím volat na čísla zobrazená v internetovém prohlížeči.

Krok 6

Následuje samotná instalace programu Skype. Buďte trpěliví, instalace se může protáhnout na několik minut.

Krok 7

Po úspěšné instalaci programu se spustí přihlašovací obrazovka, ve které máte na výběr ze dvou možností. Buď se můžete přihlásit do již stávajícího účtu, nebo vytvořit účet nový. Po přihlášení již naběhne samotný program a můžete telefonovat i psát s přáteli a známými. My se ale podíváme na druhou variantu – tvorbu nového účtu.

Krok 8

Kliknutí na tlačítko vytvořit účet Vás přesune na zabezpečené stránky programu, kde pro účely registrace vyplníte své základní údaje. Nutné je vyplnit pouze údaje označené hvězdičkou, zbytek záleží na Vašem uvážení.

Krok 9

Důležitý je výběr Vašeho Skype jména – tedy jména, které uvidí všichni ostatní uživatelé a dle nějž Vás budou hledat přátelé. Zvolte jej na základě účelu, za jakým chcete program využívat. Pro čistě osobní účely můžete zvolit přezdívku, ale doporučeno je použití Vašeho občanského jména.

Krok 10

Jakmile registraci úspěšně dokončíte, stačí účet potvrdit kliknutím na odkaz v emailu a můžete se již přihlásit do svého nového účtu.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-nainstalovat-skype-postup.html