jaktak.cz

Jak uchovávat parfémy | rady

Složitost: Mírný
Cena: Zdarma
Potřebný čas: Méně než 5 minut

Jak uchovávat parfémy | rady. Milujeme vůně, dokáží nás povznést, zvednout sebevědomí, pozitivně (ale i negativně) ovlivnit náladu. Velké množství žen nemá doma pouze jednu vůni, ale hned několik. Nošení parfémů je totiž jako oblečení, jiný parfém je vhodný do společnosti, jiný do práce, jiný pro intimní chvíle a jiný pro běžné denní nošení. Jiná vůně se hodí pro léto a jiná je vhodná zase pouze pro zimu. Výběr parfému ovlivňuje i aktuální nálada. Díky tomu se tak často stane, že máte na poličce vedle sebe hned několik lahviček rozličných vůní. Víte, jak parfémy uchovávat tak, aby vám ještě dlouho sloužily a nešly brzy do koše?

Co je potřeba

• Skříň
• Parfém
• Krabičku
• Optimální teplotu

Krok 1

Pro uchovávání parfému není vhodný ani chlad, ale také ani přílišné teplo. Ideální pro skladování parfému je stabilní pokojová teplota. Nedávejte flakóny ani do koupelnové skříňky. Všeobecně koupelna není vhodným místem pro uložení vůní, protože jsou tu výkyvy teplot (hlavně směrem do tepla) a vlhko.

Krok 2

Je důležité, aby byly flakóny důkladně uzavřeny, protože jinak se vám parfém odpaří.

Krok 3

Dbejte na to, aby horní část flakónu byla čistá. Pokud tomu tak není, tak ji otřete a nechte oschnout.

Krok 4

Parfém by neměl být na denním světle, a proto je dobré nechávat ho ve skříni anebo v šatně. Na přímém slunci totiž dochází k odpařování alkoholu, a také může parfém začít mít nepříjemný kyselý závan.

Krok 5

Ideální je, když je parfém umístěn do tmavého flakónu. Nevyhazujte ani jeho papírový obal anebo kovovou kazetu.

Krok 6

Nezapomeňte, že i parfémy mají svou určitou životnost. Po otevření je dobré je spotřebovat obvykle do 12 až 24 měsíců.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-uchovavat-parfemy-rady.html