jaktak.cz

Jak vybrat oddlužovací společnost na osobní bankroty | rady

Složitost: Složité
Cena: Zdarma
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak vybrat oddlužovací společnost na osobní bankroty | rady. Oddlužení fyzické osoby. Finanční tíseň nutí lidi podnikat mnohdy až zoufalé kroky k tomu, aby se z této tísně dostali. Čím více začalo v České republice přibývat zadlužených občanů, tím více začaly růst oddlužovací společnosti. Ne všechny mají ovšem za cíl oddlužit své klienty, mnoho z nich jsou zkrátka opět jen společnosti, které si chtějí přilepšit na špatné situaci ostatních. Jak správně vybrat oddlužovací společnost na osobní bankrot? Pár užitečných rad čtěte dále.

Krok 1

Zastoupení při oddlužení

Nikdy se nenechte oddlužovací společností zastupovat. Pokud vám vnucuje možnost zastoupení a zprostředkování služeb, tak od ní dejte rychle ruce pryč. Cílem musí být navržení plánu, který si vyřídíte sami. Zastupování při oddlužení má za účel pouze dostat z vás další peníze. Věřitelé velmi neradi komunikují s prostředníky, vše vyřizujte jedině osobně na základě doporučeného plánu.

Krok 2

Poplatky za oddlužení

Zjistěte si, jak je to s placením. Na trhu jsou společnosti, kterým musíte platit už jenom za to, že se s vámi baví. Vyhledejte jedině společnosti, kterým zaplatíte až v případě skutečné pomoci. Jedině u nich budete mít jistotu, že pracují profesionálně a že vám budou užitečné.

Krok 3

Právní ochrana při oddlužení

Dokáže vám oddlužovací společnost nabídnout i právní ochranu? Pokud ne, tak je to mínus pro vás. Je důležité, abyste měli možnost využití právníka.

Krok 4

Image

Neobracejte se na společnosti na oddlužení, které vypadají podezřele, obzvláště ne na ty, kde s vámi bude jednat člověk, který evidentně právě dokončil školu a bude vás poučovat o financích. Podívejte se na jména společnosti, na webové stránky i na jejich sídlo, a pokud tam nebudou figurovat specialisté, kteří se mohou pyšnit alespoň titulem, tak s nimi neztrácejte čas.

Krok 5

Reference oddlužovacího centra

Nejdůležitější bod výběru, kterým se mnoho společností chlubí. Pokud může společnost prokázat mnoho lidí, kterým pomohla s oddlužením, tak to je pro vás důkaz, že mohou pomoci i vám. Nedávejte na fádní reklamy, ale zeptejte se i svých přátel, jestli by vám nemohli někoho doporučit.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-vybrat-oddluzovaci-spolecnost-na-osobni-bankroty-rady.html