jaktak.cz

Kde berou vzdělání podnikatelé?

Složitost: Lehké

Předem vám říkáme, že podnikatelé potřebují hlavně dostatek odvahy, schopnost vše si domluvit a ochotu riskovat. Podnikat může koneckonců každý bez ohledu na vzdělání, ale je pravda, že s informacemi nabytými ve škole, která se zaměřuje na výchovu úspěšných podnikatelů, to jde mnohem lépe.

Krok 1

Výběr správného typu školy Přemýšlíte, jaké vzdělání potřebuje podnikatel? Musí si vybrat školu, která ho naučí, jak to ve světě podnikatelů chodí, ukáže mu, co a jak dělat, ale zároveň ho nechá jít vlastní cestou. Rozhodně je lepší jít studovat na školu, která se skutečně zaměřuje výhradně na podnikání, než zvolit vysokou, kde je podnikání jen doplňkovým oborem. Na škole, která se točí kolem podnikání, bude víc odborníků a budou to tam myslet opravdu vážně.

Krok 2

Soukromá, nebo státní vysoká škola? Neváhejte, a pokud můžete, investujte do vzdělání. Na státních VŠ často naberou studenty jen kvůli penězům, později je vyhází. Soukromé vysoké školysi svých studentů víc váží, věnují se každému individuálně a daleko více to tam žije. Snaží se pro žáky vymýšlet zajímavé aktivity a dávají jim různé příležitosti na zahraniční stáže a podobné zážitky, které vám do života určitě něco dají.

Krok 3

Vysoká škola podnikání a práva Dobrým příkladem, který přesně tohle dokazuje, je Vysoká škola podnikání a práva. Nováčky tam vítají na bažant welcome party, každoročně se pořádá snowcamp, studenti jezdí na výměnné pobyty do zahraničí a tak dále a dále. Velkou výhodou je, že škola hodně dbá na praxi a snaží se studenty dostat na zkoušku do perspektivních společností. Dalším plusem je využití moderních technologií. Škola se zaměřuje primárně na podnikání a právo, ale nabízí rovněž informatické obory, tudíž je velmi dobře zajištěná po stránce IT vybavení. A umět pracovat s technikou je v dnešní době také nezbytné.

Krok 4

Stačí bakalář nebo raději studovat až na magistra? Záleží jen na vás, co zvládnete, ale pokud můžeme poradit, dotáhněte do konce raději i to magisterské studium . Když už se do vysoké školy pouštíte, nevzdávejte to zbytečně brzy. Magisterské programy na VŠPP navazují na ty bakalářské a určitě si vyberete. Buď budete mít na konci titul Ing., nebo Mgr.

Zdroj: https://www.jaktak.cz/kde-berou-vzdelani-podnikatele.html