jaktak.cz

Jak připravit levnou a kreativní dětskou oslavu | rady

Složitost: Mírný
Cena: 1001 - 5000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak připravit levnou a kreativní dětskou oslavu | rady. Narozeninové oslavy jsou pro děti velkou událostí. Pozvou skupinu kamarádů, těší se na dort, na dárek, na společně strávený den plný her a zábavy a také na nějaké to překvapení. Pokud připravujete dětskou oslavu, určitě si přejete, aby byla nezapomenutelná a úžasná jak pro vaše dítě, tak pro všechny ostatní dětské účastníky. Poradíme vám, jak zařídit oslavu, která bude kreativní a přitom levná.

Oslavu plánujte alespoň měsíc s předstihem a pečlivě zvolte den v týdnu, kdy je největší pravděpodobnost, že vaši hosté budou moci dorazit. Oblíbeným dnem na oslavy všeho druhu je sobota. Dejte si pozor na data okolo svátků a prodloužených víkendů, kdy je větší šance, že lidé odjedou na výlet. Pokud se rozhodnete oslavu uspořádat v týdnu, zjistěte si které dny mají děti kroužky a naplánujte oslavu na den, kdy se to většině z nich s ničím nekříží.

Další otázkou je, kde oslavu uspořádáte. Doma, v přírodě anebo někde v restauraci, či v dětské herně? Každá volba má své výhody. Doma jste ve svém prostředí a můžete si všechno udělat podle sebe, čeká vás ale více starostí s úklidem. Pikniky v přírodě a zahradní oslavy bývají příjemné a uvolněné, ale hrozí riziko špatného počasí, počítejte proto se záložním plánem v případě deště. Restaurace a dětské podniky jsou exkluzivní, ale většinou poněkud dražší volba.

Spolu s malým oslavencem vyberte seznam kamarádů, které by na jeho oslavě neměli chybět a rozmyslete se, jestli uděláte oslavu jen pro děti a nebo pozvete i jejich rodiče. Počítejte s tím, že se možná někdo z pozvaných nebude moci zúčastnit, proto pozvěte raději kamarádů více.

Na pozvánku nezapomeňte napsat všechny důležité informace, jako je místo konání oslavy, den, čas a předpokládaný konec párty. Napište také, jestli je to oslava jen dětská a nebo jsou zváni i rodiče. Nezapomeňte připsat svoje telefonní číslo a datum, do kdy potřebujete mít potvrzenou účast hostů.

Společné vytváření pozvánek je momentem, kdy vaše dítě zažije první velké vzrušení a těšení se na oslavu. Užijete si vzájemnou blízkost a zároveň si spolu můžete popovídat o tom, jak by si vaše dítě oslavu představovalo, co by si přálo, jaké hry a dekorace se mu líbí.

Buďte vnímaví a pozorně poslouchejte jeho podněty a nápady. Pomůže vám to při vylaďování programu a výzdoby oslavy, na kterou bude malý oslavenec ještě dlouho vzpomínat.

Děti milují balónky, jsou základem každé správné party výzdoby. Seženete je ve všech barevných odstínech. Balónky jsou ideálním doplňkem, detailem, na kterém můžete klidně celou narozeninovou výzdobu postavit. Čím pestřejší a barevnější variace zvolíte, tím veseleji bude výzdoba působit.

Balónky jsou levné a efektivní řešení výzdoby na dětskou oslavu, nešetřete s nimi. Můžete je navázat na provázek a zavěsit mezi stěny, ozdobit jimi nábytek, nebo je připevnit na hůlku a po konci oslavy rozdat mezi děti.

Jedním si můžete být jistí, balónky na oslavě nikdy nic nezkazíte.

Velmi oblíbené jsou na narozeninových oslavách balónky plněné heliem. Helium do balónků povznese vaší výzdobu na další úroveň. Děti jsou z balónků létajících vzduchem nadšené, je to takové malé kouzlo, které zařídíte i bez kouzelníka.

S balónky se dá hrát také spousta her a vy díky nim nebudete muset vymýšlet složitý program.

  1. Rozdělte děti do dvojic, úkolem je společnými silami balónek prasknout. Hru můžete ztížit tím, že dětem zakážete používat ruce, k prasknutí balónku mohou pak děti použít jen svá těla.
  2. Balónky přivažte dětem k nohám. Cílem je prasknout balónek ostatním ale uhlídat svůj balonek neprasknutý. Komu zůstane na konci hry balónek celý, vyhrává.
  3. Nafouknout a prasknout - děti nafukují balónky do té doby, než prasknou. Komu se to podaří nejdříve, ten vyhrává.

Ty správné dekorace udělají každý prostor výjimečný. Proto i na dětské narozeninové oslavě, je kreativní výzdoba základem.

Děti jsou vnímavé a mají rády věci na efekt. Nadchnete je létajícími heliovými balonky i pestrými girlandami, které z každého obyčejného pokoje rázem vytvoří ráj všech oslavenců.

Třpytivé čepičky, princeznovské korunky, anebo rovnou tematické kostýmy a masky jsou další nápad jak vytvořit originální, jedinečnou atmosféru.  Kostýmové party jsou náročnější na přípravu, to ale neznamená že musí být drahé. S tvořivým duchem vyrobíte krásné a originální masky klidně sami s dětmi, pouze z věcí které máte doma.

Další “kouzlo”, které děti milují jsou bublifuky. Megabublifuky a obří bubliny jsou pro děti velkou atrakcí, radost jim ale uděláte i klasickými malými bublifuky do ruky. Mezi duhovými bublinami se děti vyřádí a vaše narozeninová oslava bude o kousek víc kouzelnější.

Balonky, bublifuky a masky jsou největším hitem dětských oslav. Tímto trojbojem máte řešení dobré dětské nálady a nadšených jiskřiček v dětských očích v kapse.

Mezi další tipy party výzdoby patří lampiony, konfety, pompony a rozety, stuhy, frkačky a různé rekvizity na focení

Dort a pohoštění můžete podávat ve speciálním dekorativním party nádobí. Myslete na přírodu a volte ekologické jednorázové nádobí a příbory, které je kompostovatelné.

Narozeniny jsou výjimečný den, který lidé oslavovali odpradávna. Ať už si to uvědomujeme a nebo ne, narozeninová oslava je i v dnešní době určitým rituálem, ceremonií proměny a dospívání. Dopřejte proto dětem zažít na jejich oslavě něco jedinečného, něco čím vybočí z každodennosti. Narozeniny jsou přeci jenom den, kdy se ději neobyčejné věci.

Malování na obličej děti milují. Na chvilku se můžou stát čímkoliv, vílou, motýlkem, kočičkou anebo třeba spidermanem. Malováno na obličej je právě jednou z těch činností, které vaší oslavu okoření vzácným pocitem výjimečnosti a jedinečnosti, je to něco speciálního, co děti nezažívají každý den.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-pripravit-levnou-kreativni-detskou-oslavu-rady.html