jaktak.cz

Jak vyčistit psovi zuby

Složitost: Mírný
Potřebný čas: 10 až 30 minut

Péče o psa zahrnuje nejen pravidelné krmení, venčení a veterinární péči, ale také péči o zuby. Svému čtyřnohému kamarádovi můžete dopřát téměř profesionální péči o jeho chrup. Jak se správně o psí zuby starat vám poradí následující řádky.

Krok 1

Výběr krmiva

Základem pro zdravý chrup pejska je především správná volba krmiva. Při výběru dbejte především na to, aby pes v krmných dávkách získával všechny potřebné látky a živiny.

Krok 2

Doplňky stravy

Vhodné doplňky výživy mohou vašemu pejskovi čistit chrup přirozenou cestou. Zejména různé čistící kosti mohou být vhodnou prevencí proti tvorbě zubního kamene.

Krok 3

Zubní pasta

Ano, i zubní pasta pro psy je dnes běžně k dostání nejen u veterináře, ale také v obchodních řetězcích. Zubní pastu můžete zakoupit v libovolných příchutích. Na trhu jsou k dostání zubní pasty, které obsahují enzym rozkládající zubní plak. Zubní pasta obsahuje výrazně nižší množství fluoridu, takže nevadí, že ji pes při čištění zubů polyká.

Krok 4

Zubní kartáček

Na trhu je dnes k dostání celá řada různých druhů zubních kartáčků pro psy. Doporučujeme zubní kartáček, který lze nasadit na prst. Tímto způsobem daleko snadněji psovi chrup vyčistíte.

Krok 5

Škrabka na zuby

Škrabku na zuby použijte pro mechanické odstranění zubního kamene nebo plaku. Při použití škrabky buďte velmi obezřetní, abyste psovi nepoškodili dásně. Ne každý pes si nechá od svého pána sahat do tlamy, natož seškrabávat zubní kámen nebo plak. V tomto případě doporučujeme návštěvu veterináře, který zubní kámen a plak psovi odstraní pod narkózou.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-vycistit-psovi-zuby.html