jaktak.cz

Jak získat on-line vzdělávací kurzy nejlepších univerzit | rady

Složitost: Mírný
Cena: Zdarma
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak získat on-line vzdělávací kurzy nejlepších univerzit | rady. Přemýšleli jste někdy o tom, jaké to může být studovat na některé z nejlepších světových univerzit? Harvard, Massachusetts Institute of Technology (MIT), Yale, Stanford, to jsou školy, které v žebříčku nejlepších vysokých škol světa naleznete vždy na těch nejvyšších pozicích a proto každý, kdo má zájem o kvalitní vzdělání a angličtina mu nedělá problém, jistě občas o diplomu z takovéto univerzity zatouží. Když pomineme nutnost splnit přísné podmínky k přijetí je tu ještě jeden malý problém a tím je školné, to na těchto školách začíná od 500.000 Kč za rok a to je i přes poměrně velké šance na získání studentských půjček a stipendií ten nejčastější důvod, proč si většina lidí studium na takovéto škole rozmyslí, není příjemné po skončení vysoké školy dlužit částku, za kterou by se dal pořídit rodinný dům.

Co je potřeba

Znalost anglického jazyka

Krok 1

Pro všechny, kteří se tedy v blízké budoucnosti nechystají některou z těchto škol reálně studovat, ale rádi by načerpali vědomosti od světoznámých profesorů, vědců a odborníků, kteří na těchto školách přednáší, nabízí internet spoustu možností, jak se alespoň on-line podívat na akademickou půdu těchto škol a zúčastnit se jejich kurzů. Veškeré materiály jsou samozřejmě v angličtině.

Krok 2

Jako obecný zdroj záznamů z přednášek a kurzů nám poslouží známý internetový portál www.youtube.com – školy přímo prostřednictvím tohoto portálu nabízí vybraná videa a lekce, ale i proslovy významných osobností a různé momentky ze života univerzity. Stačí vždy nalézt oficiální kanál dané školy.

Yale - http://www.youtube.com/yaleuniversity

Harvard - http://www.youtube.com/user/harvard?blend=1&ob=4

Stanford - http://www.youtube.com/user/stanforduniversity?blend=1&ob=4

Krok 3

Zajímavější pro nás však budou přímo celé kurzy a přednáškové cykly jednotlivých předmětů a oborů, od filozofie, matematiky, práva až po biologii a astronomii. Ty můžeme velice jednoduše nalézt na stránkách : http://www.itrycollege.com/ http://www.lecturefox.com/ http://www.openculture.com/freeonlinecourses

Krok 4

Některé školy však takovéto ucelené kurzy nabízí přímo na svých webových, oficiálních portálech. Uveďme např. již několikrát zmiňovaný MIT a Yale – takže každý, kdo má zájem o lekce z fyziky, historie, chemie, ale i přednášky z filozofie zabývající se smrtí, tak s chutí do toho.

http://oyc.yale.edu/

http://ocw.mit.edu/index.htm

Hodně štěstí při studiu.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-ziskat-line-vzdelavaci-kurzy-nejlepsich-univerzit-rady.html