jaktak.cz

Jak zhubnout zdravě a jak na hubnutí břicha | rady

Složitost: Mírný
Cena: Zdarma
Potřebný čas: 10 až 30 minut

Jak zhubnout zdravě a jak na hubnutí břicha | rady. Při snaze o hubnutí břicha pamatujme na jedno základní pravidlo. Lokální hubnutí, tedy i hubnutí břicha, prakticky neexistuje. Chceme-li zhubnout, dochází k úbytku tuků na celém těle. Přesto sportovci doporučují několik cviků, které vedou ke zpevnění břišní krajiny i hubnutí břicha. Ukážeme si jednoduše, jak postupovat.

Krok 1

Jak by měl vypadat váš první krok při hubnutí břicha? Zamyslete se nad tím, co by mohlo být původem vašeho většího břicha. Může to být změna životosprávy, změna životního stylu, méně aktivit (třeba během zimního období) či sedavá práce. Ať už je tak či onak, máme šanci s tím něco udělat. Mnohdy nepotřebujeme hledat ani složité postupy na redukci tuku na břiše, pokud známe příčinu.

Krok 2

Přestat jíst nebo si drasticky snižovat příjem jídla během dne není řešení. Pro tělo se taková změna stane signálem, že může být hůř, a proto začne tuky více ukládat a zásobovat se. Tuhle cestu prostě vypusťte z hlavy. Je-li vaším cílem hubnutí a posílení svých tělesných partií, pak potřebujete více pohybu. První cvik, kterého byste se měli s chutí zhostit, je „domácí jízda na kole“. Cvik je jednoduchý, zároveň velice efektivní. Lehněte si na záda, zvedněte nohy a dělejte, jako byste jezdili na kole.

Krok 3

Stanovte si časový interval, po který se této aktivitě na hubnutí břicha budete věnovat. Zezačátku tento cvik opakujeme po jedné minutě, krátce si odpočineme, ale nepokládáme nohy na zem. Pouze si je stáhneme k bradě.

Krok 4

Druhý, o to náročnější cvik, vypadá následovně. Lehneme si na záda s nataženýma nohama. Oběma rukama si podepřeme pánev a nohy v natažené poloze zvedneme do výšky 20 centimetrů nad zem. Poté s nimi kmitáme jednu nohu přes druhou. Počítáme počet kmitů, po každé sérii si odpočineme tak, že nohy nepokládáme na zem, stáhneme si je opět k bradě.

Krok 5

Při hubnutí břicha můžeme použít třetí cvik. Jeho nesprávné cvičení ale neprospívá našim zádům a krční páteři. Jedná se o sedy-lehy. Abychom eliminovali rizika spojená s tímto cvikem, lehneme si na záda tak, abychom obě nohy v úhlu 90 stupňů mohli položit na postel. Hrana postele se dotýká vnitřní strany kolen, zadek nasuneme co nejvíc k posteli. Chytneme se za zadní část hlavy. Naše sedy-lehy neprovádíme tak, že bychom se snažili hlavou pohybovat ke kolenům, ale do stran. Na pravou stranu, položíme se na zem. Na levou stranu, položíme se na zem. Nesnažíme se příliš ohýbat páteří, zvedáme se do stran jen skutečně tak, abychom se loktem nedotýkali podlahy.

Krok 6

Podobný cvik představuje náš čtvrtý tip, který si vyzkoušíme. Lehneme si, jako bychom chtěli dělat obyčejné sedy-lehy (nikoliv výše upravený cvik). Ruce za hlavou spojíme, mírně se předkloníme, jako bychom chtěli sledovat z lehu to, co je před námi, a místo, abychom pohybovali trupem směrem ke kolenům, přitahujeme kolena směrem k hlavě.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-zhubnout-zdrave-jak-na-hubnuti-bricha-rady.html