jaktak.cz

Jak na přihlášení do datové schránky

Složitost: Velmi lehké
Cena: Zdarma
Potřebný čas: 5 až 10 minut

Pro přihlášení do datové schránky potřebujete přístupové přihlašovací údaje. Ty jste obdrželi v obálce se žlutým pruhem. Při prvním přihlášení do datové schránky ji aktivujete. Postupujte snadno následovně.

Krok 1

Pro přihlášení do datové schránky je vyžadováno vložení zaslaných přístupových hesel. Jedná se o ID schránky, ID osoby a heslo.

Krok 2

Otevřete webovou stránku www.mojedatovaschranka.cz (odkaz na konci tohoto návodu) a vepište údaje - uživatelské jméno (ID osoby), heslo a opište ze zobrazeného obrázku kód.

Krok 3

Při přihlášení pomocí ID osoby systém datových schránek pozná, že se přihlašujete do systému vy osobně, protože jste dopis obdrželi do vlastních rukou.

Krok 4

Jestliže se vám nedaří do datové schránky přihlásit, zkontrolujte: - zda máte zapnutou správnou klávesnici (českou či anglickou) - zda jste omylem nezaměnili některá písmenka ? často se zaměňuje velké písmeno "I" s malým "L" a malé "G" s malým "Q" - zda nepíšete malá písmena jako velká nebo obráceně, písmena s háčky a čárkami místo číslic a podobně (nemáte zapnutý režim psaní velkých písmen Caps Lock, píšete s českou/anglickou klávesnicí aj.)

Tipy

Je možné, že před vstupem na stránku www.mojedatovaschranka.cz se zobrazuje výstraha o zabezpečení tohoto webu. Tato výstraha se zobrazuje, protože k zabezpečení těchto stránek je použit certifikát akreditovaného poskytovatele certifikačních služeb PostSignum.

Varování

Nově vznikajícím obchodním společnostem je datové schránka zřízena automaticky. Přihlášení do datové schránky není ze zákona povinné. Pokud se ale do datové schránky nepřihlásíte a zprávy si nevyzvednete do 10 dnů od jejich dodání, jsou tyto zprávy ze zákona považovány za doručené.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-na-prihlaseni-do-datove-schranky.html