jaktak.cz

Jak si udělat gelové nehty doma | rady

Složitost: Mírný
Cena: 1001 - 5000 Kč
Potřebný čas: 30 minut a více

Jak si udělat gelové nehty doma | rady. Gelové nehty jsou hitem dnešní doby. Jestliže chce být žena skutečně in, tak je prostě musí mít. Dodávají rukám eleganci. Jsou bezstarostné, protože je stačí pouze jednou měsíčně vyměnit. Zároveň ale také něco stojí. Jestliže vás nebaví každý měsíc utrácet právě za gelové nehty, tak si je dělejte sama v pohodlí domova.

Co je potřeba

- UV lampa
- tří nebo dvou fázový gel
- pilníky
- barevný gel
- štětečky
- desinfekce
- vodička pro lepší přilnutí
- olejíček na nehtovou kůžičku

Krok 1

Zpočátku budete muset investovat do základního vybavení, ale jestliže si to pečlivě propočítáte, tak zjistíte, že vlastnoruční dělbou nehtů každý měsíc hodně ušetříte – záleží na tom, kolik jste platila u manikérky. Pomůcky si nakupte v nějakém internetovém obchodě. Tam jsou výhodné ceny a dokonce i začátečnické balíčky.

Krok 2

Bude pro vás jednodušší nakoupit tří nebo dvou fázový gel. Znamená to, že ho můžete použít na podkladovou vrstvu, stavební i vrchní. Gely jednofázové mají své přesné určení a vy byste si tak musela koupit minimálně dva, což je zbytečné.

Krok 3

Při vytváření gelových nehtů je důležité neustále nehty desinfikovat (odmašťovat). Gel lépe přilne na zpilovaný nehet, tak si všechny nehty nejdříve přejeďte pilníkem a poté vydesinfikujte. Po prvním odmaštění použijte vodičku pro lepší přilnutí. Na tuto první vrstvu již můžete nanášet gel. Vrstvěte jej podle návodu, jelikož u každé značky je to jiné. Stejné je to i s vytvrzením, každý gel potřebuje zůstat pod UV lampou jinou dobu. Po nanesení barevného gelu přetřete nehet ještě naposledy tím základním, který zajistí lesk a zvýší odolnost nehtu.

Krok 4

Gelové nehty sundáte tak, že je obrousíte. Profesionálové používají brusky, ale vám budou stačit pilníky. Nezapomeňte je tedy vyznačit v objednávce. Opilujte vždy všechen gel. Nehty jsou poté velmi oslabené, takže je nutné, hned je schovat znovu pod gel.

Krok 5

Jestliže chcete s gelovými nehty skoncovat, tak je neopilovávejte, protože je akorát oslabíte a budou vás bolet. Nechte je samovolně odrůst.

Nejlepší je poradit se s vaší manikérkou, ta vám může doporučit vhodné gely a jiné pomůcky.

Pokud nebudete nehty desinfikovat, tak se může objevit i plíseň a jiné kožní problémy s nehty. Hygienu tedy nepodceňujte.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-si-udelat-gelove-nehty-doma-rady.html