jaktak.cz

Jak si vyrobit závěsný vyšívaný stromeček | návod

Složitost: Mírný
Cena: 1 - 1000 Kč

Jak si vyrobit závěsný vyšívaný stromeček | návod. Do Vánoc nám ještě nějaký ten čas zbývá, a tak bychom si mohly stihnout jen tak pro radost vyšít malý závěsný stromeček. Ten si po dodělání můžeme za přišité poutko zavěsit třeba jen za kličku u okna nebo na kliku u dveří. Pěkná vánoční dekorace do bytu.

Co je potřeba

kanava, (panama, perlička atp.)
nažehlovací vlizelín
červená úzká stužka
vyšívací jehla
šicí jehla a bílá nit
jeden svazeček červené vyšívací bavlnky
zvětšená příloha výšivky
vata na vycpání

Krok 1

Bílou vyšívací tkaninu o velikosti 2 obdélníků - nejhustší tkanina: perlička - obdélník 25 x 20 cm. U řidších tkanin rozměr zvětšíme. Tkaninu si můžeme upnout, aniž bychom ji stříhali, do vyšívacího bubínku a rozměr upravit až po vyšití celého vzoru.

Krok 2

Podle výše zveřejněného nákresu vyšijeme výšivku. Nejlépe a nejvýrazněji působí výšivka červenou bavlnkou, ale je možné podle vkusu použít samozřejmě i jinou barvu bavlnky. Podle předlohy vyšijeme stromek složený z řad motivků. Pracujeme křížkovým stehem přes dvě nitky.

Krok 3

Hotovou výšivku po rubu vyžehlíme na měkké podložce a zažehlíme. Vystřihneme si obrázek s rezervou několika centimetrů na okrajích ve tvaru stylizovaného stromečku. Stejně vyrobíme vystřižením zadní část stromku. Přiložíme k sobě lícovými stranami a sešijeme po dvou třetinách obvodu. Obrátíme na lícovou stranu a vycpeme vatou.

Krok 4

Před dokončením sešívání vložíme do horní části stromečku závěsné poutko v bílé nebo červené barvě.


Zdroj: https://www.jaktak.cz/jak-si-vyrobit-zavesny-vysivany-stromecek-navod.html